Menu

Chrzest a Święta Bożonarodzeniowe

Mam pytanko: rodzę w lipcu, ale teraz tak pomyślałam bo przeczytałam że teraz na Święta Wielkanocne jedna z mamusiek (w sumie to pewnie nie tylko jedna) chrzci swoją dzidzie ... jak wyląda to w Święta Bożonardzeniowe? można normalnie w I albo II dzień Świąt na głównej mszy np. o 12 ? czy ksiądz odprawia chrzest jak jest jakaś większa ilośc mam chętnych czy zawsze jak się ktoś zgłosi na daną date czy jak to jest bo kompletnie nie mam pojęcia :(

Nicoletta
 1081  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta chrzest dziecka

Odpowiedzi

monikarogalska2
U nas w każde większe święta jest osobna msza z chrztami o godz 11:00 bo z reguły jest duża ilość chrzczonych dzieci, więc zależy od parafii
ulenka091987
u mnie jest raz w miesiącu w ostatnią niedziele miesiąca, oraz w drugi dzień świąt
Magdzik
U nas jest w 2. niedzielę miesiąca i kiedyś odbywały się chrzty zbiorowe, czyli kilkoro dzieci na raz. Ale to właśnie odbywało się tak po łebkach, jak pisze gochasta, i teraz jest jedno dziecko, góra dwoje chrzczonych(grins)
Magdzik
I zawsze na osobnej mszy(klaszcze)
mammma
Mi trafiło sie tak, że moja mała była jedyna chrzczona. I ksiądz się nie spieszył, i żartował i kazał ludziom bić brawo. Też w zwykłą niedzielę. W święta za duzy natłok.(awve)(awve)(awve)
Nicoletta
widze,że wszędzie jest inaczej więc jak dzidzia się urodzi to pognam do księdza i dowiem się jak to wygląda w mojej parafi..
i dzięki mamusie za odpowiedź! :)):))
Mandarinios
w naszym kościele są chrzty w co drugą niedzielę bez względu na ilość dzieci. Natomiast w okresie świątecznym zawsze. Nie będzie problemu z ochrzczeniem no chyba, że ksiądz będzie miał jakieś swoje "widzimisię" ale wątpię. Ja właśnie też chrzczę w Wielkanoc, w sumie ze mną będzie ochrzczone 11ro dzieci. Ale wydaje mi się, że w każdym kościele jest ustalona godzina kiedy odbywają się chrzty.
Nicoletta
:):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.