Menu

Chrzest: czy dziecko powinno zostać ochrzczone?

Czy jesteś za tym, aby dziecko zostało ochrzczone najszybciej jak to tylko możliwe, aby pozbyło się grzechu pierworodnego i przyjęło tą religię co rodzice? Czy też jesteś zdania, że dziecko w przyszłości samo powinno zdecydować o tym czy chce przyjąć chrzest i jakie wyznanie jest mu najbliższe? Kiedyś chrzest był rzeczą niemal tak oczywistą jak to, że dwa razy dwa jest cztery. W dzisiejszych czasach chrzest coraz częściej jest uważany za przestarzały rytuał religijny. Ciekawi jesteśmy jakie jest wasze zdanie odnośnie chrztu. Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1528  11

Odpowiedzi

Iwona1977
to jest indywidualna decyzja rodzicow...osobiscie jestem za tym by czlowiek chrzrzcil sie w pelni wlasnej swiadomosci a nie by mu narzucano z gory wiare... Kiedys Kosciol mial wladze...ludzie sie bali ( bo stos ich czekal) i robili to co on nakazywal ,teraz ludzie sa madrzejsi i wierza w co chca wierzyc i do nas powinna nalezec decyzja do jakiej wiary chcemy nalezec
amalka
Krzysiu został ochrzczony ale gdyby nie presja rodziny, pewnie nie zdecydowałabym się na ten krok. Jestem osobą niewierzącą ale moja opinia nie ma z tym żadnego związku. Od dawna uważam, że chrzest jest narzucaniem dziecku własnej ideologii i wyznawanej religii. Wiem- chrzest nie jest niczym zobowiązującym bo z czasem dziecko/ dorosły może wybrać zupełnie inne wyznanie, nie znaczy również, że ochrzczone dziecko będzie wierzyło w Boga. W tej chwili ludzie analizują Pismo Święte i dopatrują się licznych niedomówień, podchodzą do religii bardziej racjonalnie niż "na wiarę" i dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na to, by nie decydować za dziecko. W końcu mamy tę wolną wolę...
renata29
Jestem katoliczką i nie wyobrażam sobie aby moje dzieci były nie ochrzczone,uważam moją wiarę za słuszną i to samo chcę wpoić dzieciom od najmłodszych lat
Renatka2019
Ochrzciliśmy synka jak miał 3 miesiące bo ... tego wszyscy od nas oczekiwali. Mojej mamy brat jest księdzem i to on chrzcił Kacperka. Jak byśmy nie chcieli go ochrzcić to na pewno cała rodzina by się od nas odwróciła.
daryjka87poznan
Ja chrzciłam szybko, mala miała prawie 2 miesiace i jestem zdania ze lepiej jak dziecko jest malutkie.
MiJa
ochrzciłam swoje dzieci bo nie chce mi się tłumaczyć za kilka lat dlaczego nie mogą tak jak inne dzieci iść do pierwszej komunii i dlaczego nie dostaną tak jak inne dzieci prezentów...gdybym "miała wybór" to zostawiłabym decyzję swoim dzieciom...chociaz z drugiej strony nie widzę w wierze katolickiej niczego złego...(po za niektórymi księżmi:P:P)
flame123
moje dzieci nie są ochrzczone - nie do końca z naszego wyboru. Starsza ma w przyszłym roku Komunię i powiedziała, że chce do niej przystąpić, więc zostanie ochrzczona, tym bardziej, że sama może wyznawać już wiarę i zgoda księdza nie jest potrzebna.
Dodam, że dzieci wychowujemy w duchu katolickim.
mammma
jesteśmy ochrzczeni, wszyscy. a co z tym dalej zrobi moja córa, to już jej sprawa.
monka21m
Mój mąż jest katolikiem, ja ewangeliczką, córkę ochrzciliśmy w wieku 2 miesięcy, dlatego, że wszyscy pytali czemu jeszcze nie i kiedy będziemy ją chrzcić. Wybraliśmy kościół ewangelicki, dlatego że uważamy, że w póżniejszym życiu jest mniej problemów jeżeli chodzi o załatwienie jakichkolwiek spraw związanych z wiarą. Ale co z Maj z tym zrobi to jej sprawa. Oboje nie mamy zamiaru do niczego jej namawiać ani tym bardziej do niczego zmuszac.
aniol
nasz synke zostal ochrzczony ja mial 6 miesiecy i dla nas rodzciow to byl swiety obowiazek i niewidze w tym nic narzucajacego polska to kraj chrzescijanski a ze zyja tu rozni ludzie to mnie nienteresuje chce by moje dziecko bylo wychowywane w religi jaka byc tu powinna a jelsi za kilkanascie lat powie bedac pelnoletnim ze niechce to jego wybor ale do komuni to jego obowiazek bierzmowanie rowniez i niepozwole by dziecko bylo inaczje wychowane ale po 18 roku jesli on bedzie uwazal ze mu sie to niepodoba zrobi jak chce .ja wypelniam role rodzica chrzescijana .nawet niewyobrazam sobie by moje dziecko zylo w grzechu ...ale to moje zdanie ...i mojej rodziny.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.