Menu

Chrzest w wieku niemowlęcym: tak - nie?

Chrzest niemowląt towarzyszy chrześcijaństwu od samych jego początków. I polska jako kraj katolicki praktykuje tę tradycję. Jednak można sobie zadać pytanie, czy chrzest przyjmowany przez osobę, która nie jest tego zupełnie świadoma ma sens? Uważacie, że rodzice powinni chrzcić dziecko w wieku niemowlęcym, czy raczeji dać mu wolny wybór, aby samo dojrzale i świadomie zdecydowało w kogo chce wierzyć?

Ania
 774  8

Odpowiedzi

ada410
Popieram anu80
emiliab
Skoro rodzice są katolikami i praktykują wiarę to jest oczywiste, że dzieci również. Nie wyobrażam sobie żeby rodzice byli wierzący a dzieci nie bo jak dorosną to zdecydują czy chcą być katolikami czy nie.
Tuptolek
tak jak pisały dziewczyny, pozostawiając wolny wybór, należałoby zapoznawać od początku z wszystkimi możliwymi religiami, a raczej się na nich wszystkich nie znamy, zapoznajmy więc z tą, którą znamy, a dziecko później zdecyduje, czy ona mu się podoba , czy nie.
Magdzik
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami:) Jesteśmy z mężem katolikami i nasza córka póki co, też... Miała 11 m-cy, kiedy została ochrzczona.
natuuusia19
zgadzam sie z anu80. jak wiki bedzie chciala zmienic wiare to juz bedzie jej wybor. ja bylam chrzczona w wieku 8 lat ale to juz z przyczyn typowo prawnych.
aniol
zgadzam sie z innymi odp moj maly był chrzczony jak mial 6 miesiecy i juz siedzial.To jest pierwszy najwazniejszy z sakramentow i niewyobrażam sobie by dziecko nieochrzcic a potem komunia i bierzmowanie a jak bedzie mial 18 lat sam podejmie decyzje co dalej.
82880810sk
religia to wybor wiary a nie bo moja babka i matka sa katolikami, glupota, chrzest powinien sie wiazac z swiadomym wyborem, przeciez w bibli pisze ze kto przyjmuje chrzest to chce isc droga Jezusa a takie dziecko tego niewie. a pewnie ze 8 letnie dzieci chca isc do komuni, wierza we wszystko co im sie powie i jak wszyscy ida to one tez chca. mowi sie ze jak dziecko nieochrzczone to idzie do piekla czemu bog milosci ktory przebacz smierdzacym grzesznika mialby na to pozwolic, poprostu bzdura
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.