Menu

Chyba będę ponownie mamą :)))

Witajcie Mamuśki!!! dziś zrobiłam test i co... dwie kreski :))) Poszłam wiec do lekarza i nic nie stwierdził bo jest jeszcze za wcześnie ale zlecił badania krwi i w poniedziałek się okaże czy to prawda czy nie.
Wiecie co, z jednej strony strasznie się cieszę a z drugiej mam duzy problem bo jestem do końca tego roku na wychowawczym a jeśli okazałoby się ze będę rodzić to tak chyba w październiku. Problem polega na tym że nie wiem jak to jest z przerwaniem urlopu wychowawczego a pójściem na zwolnienie. Wiecie tak naprawde chodzi o kasę bo teraz na wychowawczym ja nie dostaję nic i zyjemy tylko z jednej marnej pensji męża. I czy jest taka mozliwość zeby przerwać wychowawczy, wtedy z zusu dostawałabym jakieś pieniążki no a później macierzyński i znów wychowawczy z tym że teraz na naszą czwórkę coś tam bym dostała. Mówię Wam jak teraz jest cięzko. Czy któraś z Was miała taki przypadek bądź ma podobną sytuację. Poradźcie co i jak mam postąpić.

olita7
 965  22

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem ciąża - dziecko

Odpowiedzi

nina83
GRATULACJE!!!!!!
julia
gratuluje;-)
niunia2776
GRATULACJE:))_(kciuki)(kciuki)
NATI
Gratulacje !!!
cela
Ja też zaszłam w ciążę będąc na wychowawczym. Wychowawczy miałam płatny 400 zł z MOPS. Nic nie robiłam, bo wcześniej pracowałam na pół etatu i też miałam te same pieniądze. Ty pewnie byś więcej dostała z ZUS-u za chorobowe (100% wynagrodzenia). W tym przypadku nie wiem jak postępować.
Jak urodziłam to zgłosiłam ten fakt w MOPS i przestali mi płacić na czas urlopu macierzyńskiego. Teraz nadal kontynuuję wychowawczy na starsze dziecko. Gdy skończy mi się ten urlop to napiszę podanie o urlop wych. na młodsze dziecko.
mamaMajeczki
Gratulacje :D :D
składaj w pracy wniosek o skrócenie urlopu wychowawczego, idż na dzień czy 2 do pracy, a potem przynieś zwolnienie :D
misiak7
gratulacje (prezent)(prezent)(prezent)
MamusiaKubusia
ja tylko mogę pogratulować, bo za bardzo nie jestem na czasie z tymi sprawami (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
xkasiulax
Nie pomogę
Ale wszystkiego dobrego Życze no i wielkie gratulację (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
Lwiczka
GRATUKUJĘ! Polecam stronę- www.gofin.pl. Tam jest forum dyskusyjne i w wątku -prawo pracy znaleźć fachową odp lub zadać pytanie a napewno odpowie ktoś kto wie na 100%(awve)
Pineczka
Gratuluję:)(kciuki)(prezent)(prezent)(prezent)
jadiemus
(cukierek)(cukierek)(cukierek)
Gratulacje!!!!(kwiatek)(kwiatek)
agnieszka1977
Gratuluję (prezent)(prezent)(prezent)
dorotx
Gratulacje wielkie(prezent)(prezent)
lolita
Gratuluje!!!!!(prezent)(prezent)(prezent)
Co do reszty to niestety nie pomoge bo nie mieszkam w P
l i nie wiem jak to jest.(cukierek)(cukierek)(cukierek)
kaisaa4
(prezent)(prezent) gratulacje
korek221
GRATULACJE(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
monilajsa
Gratulacje serdeczne(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
iwona1985
Gratuluję (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
kasia18nh
(kwiatek)(kwiatek)(prezent)(prezent) gratulacje
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.