Menu

ciągle twardy brzuch

Witajcie! być może powielam temat, choć nie znalazłam jeszcze odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jestem obecnie w w 19/20 tygodniu mojej pierwszej ciąży i odkąd mam większy brzuszek, czyli od jakiś 3 tygodni, jest on cały czas twardy. Wcześniej się tym nie niepokoiłam, bo myślałam że jak brzuszek rzeczywiście zaczyna rosnąć, to też zaczyna przeszkadzać, ale wizyta w lekarza w ubiegłym tygodniu oczywiście znowu wytrąciła mnie z równowagi.
Lekarz na razie kazał dużo leżeć i ewentualnie 3 razy dziennie brać nospę. Tylko że gdzieś kiedyś czytałam opinię studentki medycyny, która pisała że po nospie dzieciom mogą się nie domykać buzi, bo nospa rozluźnia również mięśnie żuchwy i jest to dość popularny ostatnio problem pediatrów. Sama nie wiem co o tym sądzić, co będzie lepszym rozwiązaniem.
Ten stale twardy brzuch bardzo mnie martwi, czasami mam też jakiś ukłucia lub bóle ale nie zdarza się to regularnie, ani nie jest bardzo uciążliwe.
Jeżeli miałyście podobny przypadek proszę opiszcie jak z tym sobie radziłyście.

gagala
 7982  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie twardy brzuch w ciąży

Odpowiedzi

JUTI
Ja tak miałam całą ciąże,dlatego była ona zagrożona i brałam leki na podtrzymanie.Twardnienie i napinanie się brzucha powinny następować 2-3tyg przed terminem.Proponuję Ci konsultację z innym lekarzem żebyś była spokojniejsza,każda kobieta inaczej przechodzi ciąże,ja napisałam jak było w moim przypadku. Życzę powodzenia i dużo odpoczynku oraz mało stresu
StepByStep
Dokładnie wskazana konsultacja z innym lekarzem. Miałam identyczne objawy i od 23 tyg ciąży byłam na podtrzymaniu, bo mało, że skurcze to i jeszcze rozwarcie doszło. Nie martw się na zapas, umów się na wizytę z innym gin i będzie ok. (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
JUSTYS
ja w takiej sytuacji brałam tabletki na podtrzymanie
xkasiulax
mnie również brzuszek zaczął się napinać tak około 5miesiąca może 4... i brałam tabletki na rozkurczenie Dyprofiline i duuuużo odpoczynku zaleciła mi moja gin
gagala
dziękuję dziewczyny. Też już się zaopatrzyłam w wysoką dawkę magnezu i nospę a diprofiline biorę od jakiegoś czasu. Ból nie zdarza się często, ale zawsze niepokoi. Kolejną wizytę w lekarza i usg mam za tydzień, więc jeśli mój stan się nie pogorszy, to poczekam. Z odpoczynkiem nie mam problemu, ale stres jest mi raczej bliski. Wiedziałam że ciąża nie będzie dla mnie łatwa, ale miałam nadzieję że chociaż trochę radośniejsza.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.