Menu

ciaza

do pazdziernika jestem na stazu,a wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w 6-7 tyg ciacy.czy urzad pracy przedluzy mi staz?czy bedzie mi sie nalezal macierzynski albo inny zasilek?

anetkaP
 634  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Wychowanie ciąza

Odpowiedzi

StepByStep
Niestety, przedłużenie zatrudnienia do dnia porodu dotyczy jedynie umowy o pracę na czas określony, która rozwiązałaby się podczas ciąży. Taką konstrukcję przyjął polski ustawodawca w kodeksie pracy. Pomimo że w polskim porządku prawnym występują jeszcze inne umowy, takie jak umowa o dzieło, umowa zlecenie czy właśnie umowa stażowa, ustawodawca postanowił, że ochroną przed zwolnieniem objęte będą tylko kobiety, które mają zawartą umowę na czas określony, a okres jej trwania upływa przed dniem porodu.


A zatem stypendium stażowe również będzie wypłacane tylko do czasu rwania umowy stażowej, a nie do dnia porodu.

Wynika z tego, że jako osoba pozostająca na stażu z urzędu pracy nie ma Pani prawa do przedłużenia tej umowy. Co więcej, nie ma też Pani prawa do zasiłku macierzyńskiego. Zgodnie z ustawą z dnia 13 października 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych, osoby odbywające staż z Urzędu Pracy nie są objęte ubezpieczeniem chorobowym. Natomiast zasiłek macierzyński przysługuje tylko tym osobom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego.
anetkaP
dziekuje bardzo.a jezeli maz pracuje i bede ubezpieczona w jago zakladzie pracy to tez nic nie bedzie mi przyslugiwalo?
syla
raczej nic bo to jest męża zakład pracy a nie Twój i niestety żadnego zasiłku nie dostaniesz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.