Menu

ciąża

jestem w 20 tygodniu ciąży,serduszko bije od czasu do czasu czuje ruchy dziecka....
mam pytanie w którym tygodniu ciąży nie muszę się obawiać poronienia???

Asiaczek21
 494  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża dziecko ciąża

Odpowiedzi

amalka
Maleństwo można stracić na każdym etapie ciąży. Nie ma "magicznego" punktu, po którego przekroczeniu ryzyko spada do zera. Niestety... (placze)

Oczywiście życzę Ci byś szczęśliwie dotrwała do rozwiązania (kwiatek)(prezent)
Tuptolek
ale jest taki punkt, po którym ryzyko maleje wg. lekarzy, tutaj o tym piszą, ale musisz prześledzić, który to był tydzień, na pewno wcześniejszy niż 20 , ale nie wiele.
http://dzieci.pl/tydzien,20,kalendarz_ciazy.html(kwiatek)
niki30041988
mówią, ze do 3 mc jest tzw. okres naturalnych poronień, że bez żadnej przyczyny w tym okresie jest ryzyko samoistnych poronień. Tak na prawdę, różne rzeczy się dzieją i nie ma 100% pewności.
Pacholec
sa przypadki ze w 6miesiacu dziecko umiera
KlaudynaK
moja znajoma straciła dziecko pod koniec 7 miesiąca. To jest nie określone. Trzeba dbać o siebie i maleństwo... Mi w drugiej ciąży wróżyli lekarze poród w 27 tygodniu, miałam skurcze, dziecko było głową do dołu - lekarz palcem czuła główkę... trele morele... poleżałam, nie forsowałam się, lekkie spacerki z synkiem, mała się cofnęła... niestety już do końca ciąży była główką do dołu ale urodziła się w 40 tygodniu...
Do dziś się zastanawiam co by było jakbym zgodziła się na zostanie w szpitalu... ech...
Grosik007
Ale po co o tym myślisz?? Ciesz się ciążą:)!!
czekoladka22
no niestety nie ma na to lekarstwa nawet mam jedną koleżankę która w 9 miesiącu straciła dziecko przestało mu bić serduszko niestety i musiała go urodzić a tu już miało być szczęśliwe zakończenie:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.