Menu

Ciąża a obfita i bolesna miesiączka ?

Witam (kwiatek)
Dziś dowiedziałam się że moja znajoma jest w ciąży . Jest już w końcówce 3 miesiąca a o tym że jest w ciąży dowiedziała się ponoć niecałe dwa tygodnie temu . Powiedziała że co miesiąc miała normalną miesiączkę , obfitą i bardzo bolesną i dlatego tak późno dowiedziała się o ciąży . Moje pytanie brzmi czy jest to możliwe ???? Znam ją trochę i wiem że lubi troszkę koloryzować ale raczej by w takiej kwestii by chyba tego nie robiła . No już sama nie wiem .... Proszę o odpowiedź , jest to możliwe ???

Mysiulineczka
 3181  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża miesiączka

Odpowiedzi

kama86
Obfita i bolesna miesiączka przy ciąży??? Napewno nie!
Bolesność sprawiają skurcze macicy,wiec jak zarodek by się utrzymał skoro były mocne skurcze ( bole)
Miesiączka obfita tez odpada.
Mogą pojawić się lekkie krwawienia,plamienia w dniu spodziewanej miesiączki.
Mysiulineczka
Dziękuje @kama86 (prezent) ciekawiło mnie czy jest to możliwe bo tak prawdę mówiąc troszkę zdębiałam kiedy to usłyszałam .
kama86
No ja też :)
Moja koleżanka miała "okres przez pierwsze 3mc.
Nie był on obfity ani bardzo bolesny było to zwykle plamienie w przewidywanym dniu miesiączki.
Nie było także "skrzepow".czysta krew.
MaLaCzarna
Ja leżałam w szpitalu z dziewczyną , która dowiedziała się że jest w ciąży w 6 miesiącu . Właśnie dlatego że zmyliło ją to że miała okres :) Różne są przypadki
kama86
Ja tez znam przypadek 6mc ciąży,tylko ze to nie był normalny okres"obfity i ze skrzepami" tylko plamienia i krótsze w czasie.

Przy okresie oczyszcza się macica wiec jak wytłumaczyć ze przy obfitym krwawienia zarodek się utrzymuje?
Justyna14
Moja siostra dowiedziała się o ciąży w 5 miesiącu. Miała normalne miesiączki
maraja
Moja mama opowiadała Mi o swoim przypadku... Była ze mną w ciąży i o tym że jestem u niej w brzuszku dowiedziała się w 5-6 miesiącu ciąży bo do tego czasu miała normalne miesiączki:) także wszystko jest możliwe...
kama86
Ja tez plamilam w dniu spodziewanej miesiączki ale gdy pojechałam do szpitala lekarz powiedział ze dzieje się tak ze organizm wariuje ale powiedział także ze jeśli bym zobaczyła skrzepami krwi i ydyby wystapily mocne bole mam natychmiast przyjechać do szpitala.
Bo niestety wtedy następuje poronienie.
Beatka9316
Moja kuzynka również dowiedziała się w 5 miesiącu ciąży bo cały czas miała miesiączkę normalnie.
amalka
Dziewuszki nie pogniewajcie się na mnie, ale część z Was odsyłam do "podstawówkowej" książki do biologi (kwiatek)(pokoj) Krwawienie MIESIĄCZKOWE, występuje w wyniku złuszczania się endometrium, które z kolei spowodowanie jest (w dużym skrócie) brakiem zagnieżdżonego zarodka. Zatem na logikę- ciężarna NIE MOŻE MIEĆ OKRESU. Ma po prostu krwawienia o różnym natężeniu, te zaś nie są w ciąży ani niczym dobrym, ani normalnym. Stanowią sygnał, iż dzieje się coś niedobrego.

Mama mojej koleżanki (rodzicielka dwojga wówczas dzieci) dowiedziała się o ciąży będąc w 4tym miesiącu. W czasie gdy wystąpić miała menstruacja, krwawiła lekko. Zrzuciła to jednak na... menopauzę (grins) Była po 40stce. Kilka miesięcy później przyszedł na świat zdrowy chłopiec. Brat dla 16stolatki i 18stolatka (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.