Menu

Ciąża a ospa

Witam wszystkie mamusie.Mam problem,mianowicie:jestem w 35 tygodniu ciąży,wczoraj mojej siostry syn(mieszkamy razem)przyszedł z przedszkola z ospą:-(.Nie wiem czy ospa jest grozna dla kobiet w ciąży a nie pamiętam czy miałam w dzieciństwie.Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

asiorek84
 1616  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąż ospa

Odpowiedzi

Nicoletta
Jeżeli przechodziłaś ospę, dziecko korzysta z Twojej odporności przez cały okres ciąży a także do 7 dni po porodzie. W związku z tym nic mu nie grozi, nawet jeżeli miałaś kontakt z osobą chorą.
Sprawdz w książecze, jednak mogłaś mieć a mogło nie zostać to zapisane .. tak było w moim przypadku .. miałam jak byłam mała a w książecze zdrowia nie ma o tym słowa ..Jeżeli matka zachoruje na ospę, ryzyko dla płodu zależy od okresu ciąży:
- Pomiędzy 20 a 36 tygodniem ciąży – wirus nie jest szkodliwy dla dziecka. Czasami jednak może pozostać ukryty w jego organizmie i uaktywnić się w pierwszych kilku lat jego życia jako półpasiec.

p.s najgorsze jest złapanie ospy do czasu 20 t.c
jesteś poza nim (i to dużo) więc się nie martw!!
Nicoletta
wspomnij na wizycie lekarzowi o tym ponieważ są leki działające antywirusowo w momencie złapania przez ciężarną tej choroby jednak tak jak wspomniałam jesteś już po "najgorszym" momencie w którym mogły by wystąpić komplikacje u płodu i wydaje mi się,że nic dziecku nie grozi ..
krasna1
moja córka przyniosła ospę jak byłam w pierwszym miesiącu ciąży i nic się nie stało,
a jak byłam w ósmym przyniosła szkarlatynę i też nic się nie stało.
A Ty kochanie jesteś już w tak zaawansowanej ciąży ,ze nic Ci nie grozi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.