Menu

ciąża a pasy aucie

Mamusie(grins) mam takie pytanko słyszałam że podczas ciąży nie trzeba zapinać pasów w aucie :)tylko trzeba mieć przy sobie jakieś zaświadczenie tylko jakie...??a może wystarczy karta ciąży?? mi to jak narazie troche przeszkadza ten pas jak mam ubrań na sobie jak eskimos i barrrrdzo dopasowany płaszczyk troche mi źle prowadzić w takiej ciasnocie:)mam nadzieje że jak będzie ciepło to się to zmieni:)(grins)(grins)

mgli21
 854  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciaza

Odpowiedzi

renata29
z tego co wiem to karta ciąży wystarczy
xkasiulax
są specjalne pasy dla ciężarnych looknij na allegro ja zapinałam zwykłe z tym,że było lato więc i mniej ciuchów (grins)
mgli21
no latem troche lepiej będzie(grins) z tym że wielki brzuch hehehe:)(grins) teraz czasami to nie moge sie do tyłu po torebke okręcić(grins)(grins)
kinia87
Nie musisz zapinac pasów,ale mozesz, bo chodzi tu o twoje bezpieczeństwo.Tak jak pisze @xkasiulax są specjalne pasy na allegro.I wystarczy ci karta ciąży.Będąc w ciazy prawie 10 razy miałam kontrolę i nie musiałam pokazywać żadnych zaświadczeń czy cos, bo była tak widoczna,że dureń by nie zauważył(grins)(grins)
Jaga80
są specjalne nakładki na pasy dla kobiet w ciąży(kciuki)(kciuki)(kciuki) zaświadczenie od gina lub karta ciąży wystarczą
welka
Można nie zapinać ale co z tego jak w pasach bezpieczniej.Ja zapinałam do końca,dolny pas zsuwałam pod brzuch i jakoś przeżyłam a też miałam sporo ciuchów na sobie bo rodziłam w listopadzie.A pod koniec nie wygodnie było prowadzic,to fakt.Brzuchol przeszkadzał
tymianek
(kwiatek) Tak mozna nie zapinać pasów, wystarczy mieć przy sobie kartę ciąży, no ale chodzi tu o Wasze bezpieczeństwo...
U mnie kierowcą jest mąż, także jak już miałam pokaźny brzuszek, to pasy zapinałam i jeszcze wyciagałam, żeby były luźne. No i fotel miałam rozłozony prawie w pozycji leżącej (grins)
daryjka87poznan
Ja miałam takie zaswiadczenie napisane od ginekologa.
PatrycjaM
ja zapinałam i teraz także zapinam. Dla naszego bezpieczeństwa ja moge jechać bezpiecznie ale inny kierowca moze spowodować wypadek.
karolincia
Nie zapinałam było mi niewygodnie karta ciąży wystarczy
aneta1262
ja będąc w ciązy zapinałam pasy....
Magdzik
@Atena ma rację. Wystarczy, że ktoś inny na drodze nie będzie uważał i w Was wjedzie, a nieszczęście gotowe... Sama jestem tego przykładem. Wracaliśmy z mężem z wakacji, gdy zaczął się 8.m-c ciąży i wjechała w nas kobitka z prawej podporządkowanej. Całe szczęście, że w maskę, a nie w drzwi pasażera, bo pewnie nie byłoby mnie tu z Wami(placze) I szczęście w nieszczęściu, że miałam zapięte pasy i podłożoną poduszkę jasiek, bo gdyby nie to, to poleciałabym na szybę, albo i wyleciała przez nią, bo uderzenie było takie silne. Dużo też dał ten jasiek, bo gdybym nawet nie poleciała do przodu, to pewnie pasy zmiażdżyłyby mi brzuch, a tak miałam dobrą amortyzację:) Także niech moja historyjka będzie przestrogą dla mam ciężarnych, chrońcie Wasze brzuszki kochane(cukierek)(prezent)(prezent)
JustiSam
Ja na bliskie trasy nie zapinalam, a na dluzesze juz tak, dla bezpieczenstwa. Ale nie wiem jak to prawnie wyglada.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.