Menu

Ciąża a pigułki

Jak to jest z zajściem w ciąże po braniu tabletek antykoncepcyjnych. Po jakim czasie od ich odstawienia mogę sie starać o dziecko. Ile trzeba "odczekać"? Oprócz tego słyszałam, że po braniu tabletek częściej pojawiają się ciąże mnogie? Czy to prawda?

carla1978
 2571  7

Odpowiedzi

hogata
Ja odczekałam 2 miesiące. W tym czasie stosowaliśmy inne metody antykoncepcji. Po tych 2 miesiącach już zaczeliśmy się starać o dziecko. Poza tym branie tabletek nie wpływa negatywnie na płodność, zajście w ciąże czy później zdrowie dziecka. A o tych bliźniakach to pierwsze słyszę.
czarna
Ja spotkałam się z tym stwierdzeniem, ale nie umiem tego potwierdzić - nie spotkałam się z czymś takim ani na własnym przykładzie ani na przykładzie koleżanek. mi moja ginekolog radziła odczekać 3 miesiące i w tym czasie już przyjmować kwas foliowy.
kasia13_archiwum
Ja albo wpadalam podczas brania pigulek, albo (w ostatniej ciazy) zachodzilam zaraz w pierwszym cyklu po odstawieniu. Moj lekarz mowil mi, ze tabletki nie szkodza nawet, jesli nie wiedzac, ze sie jest w ciazy bierze do konca cyklu dalej. Teoretycznie powinno sie pare miesieca przed planowana ciaza pigulki odstawic.
Jesli chodzi o te pigulki i ciaze mnoga... No to nie...
Po terapiach hormonalnych leczacy bezplodnosc jest to mozliwe, po normalnych pigolkach raczej nie. No, chyba ze genetyczne sklonnosci masz (w rodzinie sa blizniaki).
justa
Co lekarz to inna teoria :) Słyszałam, o tym, że niektórzy zalecają odtruwanie po latach zażywania tabletek, osobiście też słyszałam, że po odstawieniu trzeba uważać bo, jeśli przerwa od odstawienia była za krótka to można mieć bliźniaki... Słyszałam o tym, że minimum pół roku należy odczekać.. Niektóre moje koleżanki zachodziły w ciążę dużo szybciej od odstawoenia i na szczeście było wszystko OK z maleństwem, więc trudno powiedzieć, która teoria jest jedynie sluszna.
lipka70
Chyba pól roku to troche za dużo, myślę, że miesiąc, dwa powinnaś odczekać
norbik
Trzeba odczekać 3 miesiące ale mi płodność wróciła po 1.5roku.Tyle czasu po odstawieniu tabletek staraliśmy się o drugie dziecko.
pisklakk
Ja odstawiłam tabletki ponad rok temu i ciągle nic... :-(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.