Menu

ciąża a praca

Witam, czy jest ktoś kto może mi pomóc w prawie pracy? Kilka dni temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży ( to B.dobre nowiny:)) ale mam trochę trudną i pokręconą sytuacje w pracy i nie wiem co dalej ze mną będzie. Pracuje w markowym salonie odzieżowym, umowę o pracę mam z kierownikiem salonu a nie z firmą. Problem polega na tym że on odchodzi do innej firmy a więc będzie zmiana kierownika. Czy nowy kierownik ma obowiązek przyjąć mnie jeśli jestem w ciąży, czy zostanę zwolniona. W pracy jeszcze nikt nie wie o mojej sytuacji i nie wiem czy powinnam już mówić, chodzi między innymi o awanse ponieważ sama też otrzymałam propozycje na wyższe stanowisko.

Magda1981
 821  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Praca i Finanse praca a ciąża

Odpowiedzi

andziabuziak
ja z tego co wiem to dając zaświadczenie o ciąży nie mają prawa cię zwolnić !! nie ważne jaka masz umowe! jesteś pod tak zwana ochroną .
chyba że się po zmieniało (krejzolka)
andziabuziak
włąsnie potzrymaj w tajemnicy do 3mc ciązy ...i jesteś chroniona :)
Magda1981
To dopiero początek, może 4 tydzień. W czwartek mam pierwsza wizytę u lekarza.
Wiem że mój kierownik nie może mnie zwolnić ale on odchodzi we wrześniu lub październiku i rozwiązuje z nami umowę i teraz nie wiem czy nowy kierownik może czy musi mnie zostawić w pracy.
Macie racje, chyba trzeba ukryć ciężę do rozwiązania tej sytuacji. Tylko czy mi się uda do Pazdziernika? Trochę to dużo czasu.
andziabuziak
KOCHANA musisz ukryć bo prawo pozwala na zwolnienie osoby ciężarnej która nie przekroczyła 3 miesiąca ciąży. mój kuzyn niestety ham zwolnił 2 osoby bo się dowiedział ze sa w ciązy a jednej nie zdązył bo dała mu zaswiadczenie że jest 3miesiace i 1 tydzień w ciązy :))
Magda1981
Dzięki ruda535 za link, już studiuje:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.