Menu

ciąża a tarczyca

Hej wszystkim! Jestem w 11 t.c. Jeszcze przed ciąża dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy i od razu zaczęłam leczyć. Kilka dni temu byłam na badaniu TSH, które wykazało, że mam nadczynność tarczycy. Do endokrynologa idę dopiero w piątek. Czy to jest bardzo groźne dla mnie i dla dziecka??

olga25
 699  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

olga25
A i czy mam brać normalnie leki na niedoczynność do piątku??
MaLaCzarna
A jaki wynik miałaś TSH?
Madzik8889
Jednego nie rozumiem najpierw miałaś niedoczynność a teraz masz nadczynność?? Coś tu jest nie tak....Co do lekarst na tarczyce w ciąży trzeba brać leki na tarczyce gdyż tarczyca jest grożna dla płodu ale nie leczona. Może powtórz badanie krwi??Ja cały czas biore lekarstwa na tarczyce a też jestem w ciąży.Zdrówka i przed wizytą z lekarzem niema co się za wczasu denerwować(kwiatek)
Anek
ja jak sie dowiedziałam o tarczycy to najpierw miałam niedoczynnosc,po czym brałam leki przepisane przez lekarza,przy następnej wizycie dostałam skierowanie na TSH,po czym wyszła mi nadczynnosc,ale co do leków to cały czas zażywałam.Osobiscie też jestem w ciąży,ale już robie samo badanie krwi,bo leki już mam odłożene.Tak więc nic sie nie stresuj tylko czekaj do wizyty u endokrynologa,on zadecyduje,czy zmieni leki,ewentualnie dawkowanie.Pozdrawiam
olga25
Dziękuje Wam bardzo. Wynik badania z 3 listopada 1,349, a wynik z 2 grudnia 0,037.
MamaAlicji30
Generalnie przy ciąży TSH jest zawsze obniżone...
Nic się nie martw, kilka dni nie sprawi, ze dziecku coś się stanie. Ja 3 miesiące chodziłam z nadczynnością taką, że choćby tętno wynosiło 100, a jestem w 33 tc i dzidzia zdrowa.
Zrelaksuj się i spokojnie czekaj na wizytę u endokrynologa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.