Menu

Ciąża a zabobony

Witam mamusie. jestem obecnie w 10 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u fryzjera, ścięłam i pofarbowałam włosy. Dziś byłam u znajomej ona stwierdziła, że w ciąży nie ścina się włosów bo niby obcina się dziecku rozum(wow) i nie farbuje bo dziecko będzie miało kolorowe włosy(wow). Słyszałam również, że nie można malować paznokci bo też coś dziecku się stanie. Czy wy też spotkałyście się z równie dziwnymi radami w ciąży? A może słyszałyście jakieś inne zabobony odnośnie czego nie wolno w ciąż?

Renatka2019
 884  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża zabobony

Odpowiedzi

Renatka2019
Na końcu miało być ciąży a nie ciąż (awve)
Renatka2019
gsak no ale nie wszystkie farby zawierają amoniak(kwiatek)
pscolka1987
stare czasy wracają nie rób tego bo...stanie sie to, tamto czasami warto mieć swój rozum i wiedzieć co jest prawda a co nie (grins) takie głupie krakanie bo nie można inaczej tego powiedzieć .Co ma być to będzie....(Ja też sie tyle nasłuchałam przez ciąże że można zgłupieć )(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
MaLaCzarna
No, no, a najlepszym zabobonem jaki słyszałam to żeby nie patrzeć na księżyc w pełni bo dziecko się łyse urodzi (smiech)
mgli21
ja malowałam włosy 3 razy w ciązy ,obcinałam ,malowałam paznokcie 2 razy w tygodniu:))i mój Igorek ma bląd włoski ,jest bardzo bystry i sprytny :))nic mu nie ujełam więc korzystaj kochana bo jak urodzisz;)to będzie mało czasu na siebie:))
kasiam146
najsmieszniejszy to chyba ja przeczytalam gdzies w necie niewolno w ciazy patrzec na nocnik bo sie dziecko urodzi z jednym uchem
(smiech)(smiech)(smiech)
dzikakobieta
daj na luz,ja tez chodzilam do fryzjera i farbowalam wlosy,w jednej i w drugiej ciazy,dwa dziecisaczki zdwrowe,to bzdury
dzikakobieta
dzieciaczki zdrowe
babooshka
nie wierzę w ŻADNE zabobony tym bardziej te związane z ciążą...
piasekpustyni
ja pikole(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
renata29
Mnie nie dziwi,że ludzie wierzą w takie rzeczy.Polska,mimo całego postępu technicznego,komputeryzacji,pogoni za nowościami i całą resztą,to wciąż jest ciemnogród a niektórzy ludzie myślenie uważają za rzecz zbędną.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.