Menu

Ciąża i praca

Witajcie dziewczyny mam dylemat i na sama myśl ogarnia mnie strach, bo nie wiem jak powiedzieć szefowi o tym że jestem w ciąży. Pracuje w małej prywatnej firmie gdzie zajmuje się biurem i rozliczaniem pracowników więc wszystkie papierkowe obowiązki należą do mnie a trochę tego jest. Nie wiem jak szef zareaguje i jak dalej będzie wyglądać moja przyszłość w pracy. Powiedzcie jak Wy to załatwiłyście?

Kasiula26
 687  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża praca a ciąża

Odpowiedzi

Agnieshka76
Ja poszłam do pracy 1 kwietnia a w połowie maja powiedziałam że jestem w ciąży i już do końca byłam na zwolnieniu (ze względu na ciążę dużego ryzyka). Umowę miałam do 1 listopada. Szymonek urodził się w grudniu. Pracodawca musiał przedłużyć moją umowę do dnia rozwiązania (porodu). Teraz jestem na macierzyńskim z Zusu.
Matina
Pojechałam do szefowej i po prostu powiedziałam. Bałam sie tak samo jak Ty tym bardziej, że dopiero zaczynałam prace w nowej firmie. A ona mnie wyściskała, wycałowała, walnęła mamusiowate kazanie, które mnie mimo mojego zaawansowanego wieku rozczuliło. Obiecałam jej jednak solennie, że zaraz po macierzyńskim wrócę do pracy i że jeśli nie będzie takiej potrzeby nie będę latac po zwolnienia lekarskie, a prace mam tez biurową. Czasem diabeł nie taki straszny. Powodzenia!
Mandarinios
http://www.rodzicpoludzku.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=174
Mandarinios
ech i znowy poucinało :/ pierwsza część linku to

http://www.rodzicpoludzku.pl/index.php?

druga część to

option=com_content&view=article&id=174
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.