Menu

ciaza z miesniakiem

witam mamy! mam pytanie do was jestem jestem w 3 miesiacu ciezy ale z ciaza towarzyszy mi miesniak ktory ma 10cm. jestem tym faktem przerazona nie wiem co robic. moze wy cos wiecie na ten temat, lub ktoras z was miala podobny przypadek. pozdrawiam

marzenka81
 4844  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża dziecko

Odpowiedzi

monique25
Witam jestem tez na innym forum i tam tez zadarzył sie taki temat przekopiuje Ci wypowiedzi i mam nadzieje pociesze :)


To informacja dla Mam, u których takowego zdiagnozowano. Nie martwcie się- wszystko będzie ok ;-)
Nałykacie się tylko no-spy i posiedzicie w domku na zwolnieniu.

Jestem właścicielką prywatnego mięśniaka, o którym dowiedziałam się przy pierwszej wizycie w związku z ciążą. Lekarz badając mnie, zawołał: "O Jezu, a cóż Pani tu ma!"
Okazało się, że wraz z fasolką "urzęduje" siedmio centymetrowy mięśniak! Radość przerodziła się w lęk.
A najgorsze było to, że nic nie można było już zrobić, tylko obserwować. Mięśniak rósł sobie z maleństwem, istniało wielkie niebezpieczeństwo, że "eksmituje" dzidziusia z macicy. Na szczęście minęło 9 miesięcy, Dzidziuś rósł, jak na drożdżach, i mięśniaka traktował boksował nóżkami. Wszystko dobrze się skończyło (choć cesarką) - Dzidziuś wytrwał do 2 dni po terminie porodu, a mięśniak dalej został. I jest do dziś...
Konkluzja: Zaszłam w ciążę pomimo dużego mięśniaka i ciąża fizycznie przebiegała bez problemów. Do dnia rozwiązania mięśniak urósł do 11 cm. I jeszcze nic z nim nie zrobiłam, bo nie mam koncepcji, choć alternatywa jest niewielka: usunięcie macicy lub embolizacja. A może sam sobie pójdzie, tak jak się pojawił? Czas pokaże ;-))) Pozdrowienia!


Moja siostra miała podobna sytuację jak WilczaJagoda- mięśniak też wyrósł jej do 11 w pierwszej ciąży i w dodatku blisko drogi cięcia cesarskiego, udało jej się jednak urodzić naturalnie. Po porodzie sam zaczął się zmniejszać ale tak do 3cm. Po dwóch latach zaszła znowu w ciążę i tym razem niespodzianka - nie urósł jak w poprzedniej ciąży. Tym razem z uwagi na dużą masę dziecka i pasma obwodni zrobili jej cesarkę i przy okazji usunęli mięśniaka. Było to już jakieś pół roku temu - póki co wszystko jest ok.

Mam nadzieje ze troszke Cie to uspokoiło (grins)
marzenka81
dzieki dziewczyny(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.