Menu

Ciąża z wadą wzroku

Mam problem. Jestem w ciąży (drugiej) i noszę okulary. Podczas poprzedniej ciąży wszystko było w porządku rodziłam naturalnie, a teraz mam innego lekarza prowadzącego, no zmieniłam miejsce zamieszkania i dowiaduję się że z powodu mojej wady wzroku być może konieczna będzie cesarka itd. czy to prawda? Dodam że nie mam strasznej wady bo -4 dioptrie więc nie wydaje mi się aby cesarka była konieczna. Miałyście podobnie? Pomóżcie mi rozwiać wątpliwości.

monjuk
 1487  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie cesarskie cięcie ciąża wzrok

Odpowiedzi

Marlena
Udaj się dla własnego spokoju na konsultacje do okulisty. Lekarz po zbadaniu dna oka zdecyduje, czy naturalny poród będzie możliwy czy lepiej zrobić cc.
paula80
Okulista przede wszystkim. Nie ma na to reguły. Pójdziesz na konsultacje będziesz spokojniejsza, okulista powinien ci wystawić zaświadczenie, że albo nie ma przeciwwskazań do naturalnego porodu, albo że zaleca cesarkę. Moja szwagierka miała jedynie -3 dioptrie więc wada prawie zawsze, ale była u okulisty stwierdził że istnieje niebezpieczeństwo odklejenia się siatkówki i rodziła przez cc.
artanis
Teoretycznie nie ma badań naukowych potwierdzających każdorazowo niebezpieczeństwo porodu siłami natury przy większej wadzie wzroku. Znaczenie ma raczej ciśnienie w dnie oka, jeśli jest ono niepokojąco duże - wówczas lekarze wolą nie ryzykować i decydują się na CC. Sama przez to przeszłam + mój synek postanowił sie nie obracać;p Mam dużą wadę wzroku, będąc w ciąży i owszem, czułam pewien dyskomfort w postaci suchości oka, radzę skrócić do minimum okres noszenia szkieł kontaktowych.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.