Menu

Cięcie cesarskie...

Witam :-) Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się ile musi upłynąć czasu od jednego cięcia cesarskiego do drugiego. Cięcie miałam ( w czerwcu) minęło 4 lata temu i zastanawiam się czy teraz też będę miała cięcie. Wiem też że cięcie zależy od różnych przyczyn, ale różnica w latach też jest ważna. Będę wdzięczna za odpowiedzi:-)))

iwona1985
 609  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród ciąża cięcie cesarskie

Odpowiedzi

Beatka2010
Nie mam pojęcia dokładnie jak to jest Iwonko ale moja przyjaciółka pierwszy poród miała przez cesarskie cięcie i jej synek ma teraz 2,5 roku,a pół roku temu urodziła drugiego synka już naturalnie więc u niej od cesarki do drugiego porodu już naturalnego minęły 2 lata(grins)
Beatka2010
a z drugim cesarskim to niewiem
niunia2776
Przynajmniej dwa lata przerwy musi być miedzy jednym a drogim cieciem.
halina21
witaj :) z tego co wiem to zaleca się odczekać dwa lata po cesarce a potem można się starać o kolejne maleństwo :) a to że za pierwszym razem była cesarka nie oznacza że kolejny poród też będzie cesarka chyba że jest medyczne wskazanie
mamaDOMI
Po 3 latach można próbować rodzić naturalnie, jeśli oczywiscie niema innych przeciwskazan
Madzika
byłam u lekarza z tydzień temu właśnie w tej sprawie . ile musi minąć od cięcia do kolejnego porodu i czy koniecznie bedzie ciecie.
jeśli od zajscia w kolejną ciaze mineło wiecej niż dwa lata i poprzednie cięcie nie było z wskazan wykluczajacych poród naturalny,
to w tej ciaży pod koniec zrobia usg blizny i ocenią czy wytrzyma tak silne napięcie. i podejmą decyzje. jeśli chcesz rodzić naturalnie to najlepiej zgłośc to swojemu lekarzowi , poniewaz czesto jest tak ze lekarze asekuracyjnie robią kolejne cięcie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.