Menu

Cięcie cesarskie na życzenie

Coraz więcej kobiet w ciąży dobrowolnie decyduje się na 'cesarkę'. W ten sposób mogą one zaplanować poród i nie zaskakują je skurcze. Cięcie cesarskie nie jest jednak bezbolesne. Często są to gorsze bóle niż po naturalnym porodem. Co jest Twoim zdaniem lepsze: 'cesarka' czy poród naturalny?

Ania
 2503  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Poród Zdrowie

Odpowiedzi

mongro10
ja urodziłam dzieci przez cięcie cesarskie.Nie był to mój wybór,tylko jedyne rozwiazanie,żeby urodzić zdrowe dzieciaczki.Gdybym mogła napewno chciałabym rodzić siłam natury,a co do cesarki na życzenie napewno nie !!!
artanis
Rodziłam przez CC ze względów zdrowotnych moich i na dodatek maluch się nie obrócił, ale gdybym miała wybierać - wolałabym jednak poród naturalny.
OLI29
JA RODZILAM NATURALNIE I WSPOMINAM TO BARDZO DOBRZE:) MOJ POROD TRWAL 4 GODZINKI A ZE RODZILAM W UK TO DOSTALAM EPIDURAL BEZ ZADNEGO PROBLEMU I RODZILAM Z USMIECHEM NA USTACH:) OGOLNIE BOJE SIE WSZELKICH ZABIEGOW WIEC NIE WYOBRAZAM SOBIE SIEBIE I CC:):):) CESARKA?? CZEMU NIE ALE TYLKO JEZELI NIE MA INNEGO WYJSCIA NIE DLATEGO BO MAMY TAKI KAPRYS!!:)
PiOtRiMaDziA
Ja wolałabym rodzić naturalnie, ale nie chcę mieć nacinanego krocza, to podobno potem bardzo boli!
marcela
JA MOGE SIE W TEJ KWESTI WYPOWIEDZIEC BO RODZILAM NAJPIERW NORMALNIE TZN;26 GODZIN;-}PO CZYM ZROBIONO MI W KONCU CESARKE WIEC STWIERDZAM ZE PRZY NASTEPNYM RAZIE TYLKO CESARKA I WCALE NIE JEST TO TAKIE ZLE RZECZYWISCIE 3DNI CZLOWIEK W ZASADZIE NIE CHODZI ALE JAK WSPOMNE SOBIE TE 26 GODZIN TO...............CHYBA BYM TEGO JUZ NIE WYTRZYMALA
Misia80
Ja miałam cesarkę dlatego,że dziecku zanikało tętno i byliśmy po terminie. I nie mogę powiedzieć,że jest to niewiadomo jak złe przeżycie.Bardzo szybko doszłam do siebie.Synek urodził się o 22oo w czwartek a na drugi dzień rano wstałam do mycia. Wieczorem pozwolono mi już troszkę wstać.W sobotę miałam Synka cały dzień przy sobie i już chodziłam.
marynia
Ja miałam 3 cesrki. Dwoje starszych dzieci najpirerw rodziłam siłami natury, ale końzć poród trzeba było cesarką, bo tętno zanikało. A przy trzecim miałam cesarkę dlatego, że przy porodzie naturalnym mogłoby być zagrożenie pęknięcia macicy na szwach... po każdej cesarce bardzo szybko dochodziłam do siebie. Zawsze na drugi dzień byłam, w stanie iść sama pod prysznic, ale bardzo chciałam urodzić sama. Nigdy nie decydwałam się na cesarkę na życzenie.
marcela
JESTEM BARDZO ZDZIWIONA WYPOWIEDZIAMI MISIA80 I MARYNIA ZE TAK SZYBKO WSTALY NA NOGI BO PO ZNIECZULENIU ZEWNATRZOPONOWYM NIE MA SIE CZUCIA PRZEZ PRAWIE 24 GODZINY W NOGACH
marynia
JA cesarki miałam 1. o 13.40, 2. o 15.12, 3. o 12.45 a czucie w nogach wracało ok.18.00-20.00 na tyle, że mogłam (co prawda jeszcze niezdarnie i z dużym wysiłkiem) nimi poruszyć.
Misia80
marcela....ja miałam cesarkę pod całkowitą narkozą
bako
ja moge cos na ten temat powiedziec ja pierwszy porod mialam naturalny drogi z powodu wysokiego cisnienia to cesarka wiec mam porownanie fakt ze lezysz 32 dni bez ruch i jes wiekszy bul przy wstawaniu ichodzeniu ale jak wspomne sobie te godziny bulu przy porodzie naturalnym to wole cc .
bako
przepraszam pomylka klawiatury 2 dni
mamunia
Uważam, że kazda kobieta powinna mieć prawo decydować o tym jak chce urodzić dziecko. Po 10 godzinach proby ur dziecka naturalnie porod zakonczyl sie CC. CC miałam o 5 rano a nastepnego dnia w poludnie juz chodzilam.Po tygdoniu biegalam po schodach.Zdecydowanie wole CC.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.