Menu

Ciekawy artykuł o wózkach

"Dziecięce wózki wydają się być bezpieczną przystanią dla naszych pociech. To jednak tylko pozory. Reklamowane produkty, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych, są tak naszpikowane szkodliwą chemią, że mogą zatruć dzieci. Okazuje się, że bardziej bezpieczne są... wózki dla lalek.

Żaden z przetestowanych przez magazyn "Pro Test" wózków nie jest wolny od chemicznych trucizn. Mogą one powodować raka, czy niszczyć system rozrodczy dzieci. Producenci zwykle dodają je do szelek, obić, czy daszków przeciwdeszczowych.
(...)

Nic więc dziwnego, że w teście 14 pojazdów
tylko trzy dostały ocenę "Dostateczna". Całą resztę eksperci zdyskwalifikowali.
Zobaczcie testy:

Wózek Ocena

Bugaboo Cameleon - dostateczny

Teutonia Mistral S - dostateczny

Zekiwa Alu-Cross - dostateczny

Hartan Topline S - mierny

ABC Design Turbo 6S - niedostateczny

Brio Go - niedostateczny

Herlag Sportwagen Rimini - niedostateczny

Babywelt Pro 4S - niedostateczny

Emmaljunga Nitro City - niedostateczny

Hauck Chicago Air - niedostateczny

I'coo Plasma Coco - niedostateczny

Maxi-Cosi Mura 4 - niedostateczny

Geselein Future I loop5 - niedostateczny

Quinny Speedy Sx - niedostateczny"
(dziennik.pl)


Co o tym myslicie? Co myślicie o dodawaniu trujących substancji do produktów dla dzieci? Czy zwracacie na to uwagę? Ja szczerze powiem, że jestem tym lekko zszokowana. Butelki trujące, wózki trujące, pewnie jakby pod lupę wziąść gryzaczki, grzechotki itd to tak samo.

Marlena
 953  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ocena trucizna wózek

Odpowiedzi

corcia
o tych trujących wózkach to nie widziałam
Zana
juz to czytałam i oglądałam program ...ale nie to jest najbardziej szokujące

najbardziej szokujące jest to że w wózkach dla dzieci mogą być trujące substancje ,rakotwórcze ....a wózkach dla lalek kategorycznie NIE może ich być ....
Achcha
Na szczęście nie mam żadnego z nich. Stawiam na polskie produkty, mam nadzieję, że mój nie truje.
Mandarinios
Ja też oglądałam o tym wczoraj rozmowę w "Dzień dobry TVN".... i tak jak pisze @Zana, te substancje rakotwórcze są najgorsze, a do tego one są wszędzie tzn nie tylko w siedzisku czy budce, ale również w elementach, które dziecko może wziąć do buzi - szelki, barierka itp.... porażka....
Mandarinios
Tylko co oznacza "całą resztę zdyskfalifikowali" czy to te które mają przy nazwie 'niedostateczny' czy całą resztę, czyli wszystkie nie wymienione? ... Koleś z tej firmy robiącej badania mówił, że nie da się stwierdzić, który wózek truje, a który nie.... Jednak rodzic powinen zwrócić uwagę na zapach wózka - im bardziej intensywny tym gorzej....
Marlena
Pozostałe chyba z tych wymienionych, a nie że wszystkie...nie wiem czy byli by w stanie przebadać wszystkie wózki istniejące na rynku - to taka moja logika nie wiem czy prawidłowa. A polskie wózki chyba nie są produkowane w Chinach więc może są "zdrowsze" jak i wszystkie inne nie produkowane tam. Tak czy inaczej bądź tu człowieku mądry nak 3 najpopularniejsze słowa na świecie to "made in china". (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
marthakd
matko najlepiej nie kupywac wózka;/ az strach pomyslec;/
Mandarinios
no to fakt, zależy też który oddział firmy przeprowadzał badanie... a co do produkcji w stylu "made in china".... nie zdziwiłabym się... wiele produktów markowych pochodzi z Chin.... dostają tylko między narodową metkę i już jest ok.... chociażby Fisher Price...
Ewinia
ja również mam polski wózek i również mam nadzieję, że jest ok. Ale niedawno kupiłam spacerówkę chicco i mam teraz wątpliwości (zla)
babooshka
Mandarinios, dokładnie, sama słyszałam jak choćby o zabawkach w ten sposób otwarcie mówiła sprzedawczyni w Smyku...wszystko juz teraz jest w Chinach składane...(zla)
Agulek
o x landerze nic nie słyszałyście?
Achcha
Kupowałam wózek w sklepie kolegi i on mi mówił, które wózki mają części lub materiały z Chin i które najczęściej mu wracają do reklamacji. Wybrałam taki którego metalowe części produkują w Polsce a materiały sprowadzają z Holandii.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.