Menu

Cielęcinka dla niemowlaka

Drogie mamy, od kiedy podawałyście swoim niemowlakom cielęcinkę? Moja Lilunia ma już 6,5 miesiąca i okazało się że ma anemię. Pani doktor przepisała jej żelazo, witaminkę C i kwas foliowy. Dodatkowo poleciła nam cielęcinkę i wywar z kości cielęcej w małych ilościach raz w tygodniu. Jednak zanim zaczęłam gotować zupkę zaczęłam czytać różne artykuły w internecie i sama nie wiem co robić. Na jednej stronce było napisane że cielęcinę powinno się podawać po 12 miesiącu a na innej że po 5 ale bez wywaru bo zawiera zbyt dużo tłuszczu. Jak to była u Was? Dodam też że mała wcina już mięsko drobiowe i rybkę i nie ma żadnych problemów z brzuszkiem.

anulka2281
 513  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie dieta niemowlaka

Odpowiedzi

jagoda30
Sama widzisz,co piszą w necie...... Ja bym zrobiła,co mówiła lekarka,do tego jeszcze szpinak duszony na masełku z koperkiem
Ada3610
Mój Synek nie miał problemów z brzuszkiem, dawałam mu wszystko jak leciało, rybę, drób, cielęcinę nawet kaczkę. Też miał anemię i to dużą dostał kwas foliowy, witaminę B6 rozpuszczałam mu to w witaminie C. Brał to przez 3miesiące dwa razy dziennie.
Robiłam sok z buraków czerwonych i dawałam mu do picia.
Ada3610
Szpinak i brokuły jadł codziennie
emiliab
Sprawdź na słoiczkach w sklepie od jakiego miesiąca podaje sie cielęcinę. Z tego co pamiętam podaje się ją wcześniej niż rybę czy wieprzowinę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.