Menu

Ciemiączko

Drogie Netmamusie mam pytanko kiedy Waszym dzieciaczkom zarosło ciemiączko? Mój Dawid ma 11 miesiecy, a ciemiączko jeszcze mu nie zarosło i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie to się stało. Pediatra powiedziała, że spokojnie do 1,5 roku może zarastać, więc chyba nie powinnam się martwić, ale tak z ciekawości zapytam Was.

chwiejna
 960  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie zarastanie ciemiączka ciemiączko

Odpowiedzi

Magdzik
Mojej Monice od urodzenia bardzo wolno wchłaniało się ciemiączko, a teraz ma rok i już prawie jej zarosło(grins) Tak jak piszesz ciemiączko zarasta do 18. miesiąca życia i to jest sprawa indywidualna dla każdego dziecka.
emiliab
Mojemu synkowi też bardzo powoli zarastało ciemiączko i pediatra zwiększyła nam dawkę witaminy D3 i praktycznie z dnia na dzień zaczeło zarastać w przyspieszonym tempie. Z tym jest jak z siadaniem, ząbkowaniem, chodzeniem. Indywidualna sprawa każdego ciemiączka.
Mandarinios
Ciemiączko górne powinno zarosnąć do 18 miesiąca życia tak więc spokojnie :) mój też niedługo skończy 11 m-cy i jeszcze ma.... zarastanie jest sprawą indywidualną i powinna być kontrolowana przez lekarza i to lekarz powinien dobierać dawkę wit D3 nie powinno się nic zmieniać w dawkowaniu czy podawać bez konsultacji z lekarzem....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.