Menu

Ciśnienie

Jestem tuż przed porodem dziś mam wysokie ciśnienie 154/101 . Nigdy nie miałam problemow zawsze było normalne . Czy ktoś wie czy to grozne ?

Wisienka
 1028  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciśnienie

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
A co mowi lekarz prowadzacy ciaze?
Wisienka
TO ciśnienie mam dopiero od dzis wczesniej tak nie było więc nie pytałam .
ania25
ja znalazłam takie coś
Ciśnienie tętnicze nie powinno przekraczać wartoś-ci 140/90. Zdarza się jednak, że kobieta, która nigdy nie miała problemów z ciśnieniem, w ciąży (najczęściej w ostatnich tygodniach) ma nadciśnienie, któremu towarzyszą obrzęki i obecność białka w moczu. Ten stan jest groźny dla matki i dziecka, wymaga leczenia szpitalnego. Żeby jak najwcześniej wychwycić ewentualny wzrost ciśnienia, lekarz mierzy je podczas każdej wizyty kontrolnej.
ania25
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3215529.html
ania25
http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/wysokie-cisnienie-w-ciazy-sposoby-zbicia-17102/
ania25
Ja bym pojechała do szpitala raczej
jak nie będzie trzeba to cie nie zostawia a jak będziesz wymagać leczenie to cie zostawia
kasia13_archiwum
Na twoim miejscu poszlabym do lekarza. Nie chce cie straszyc, ale wysokie cisnienie, jezeli wystepuje z innymi czynnikami, jest czasem czynnikiem, ktory przemawia za cesarka.
Jezeli np. jednoczesnie masz bialko w moczu, i masz opuchniete rece i nogi, no to np. moze byc rowniez zatrucie ciazowe.
izabela1609
Ja miałam nadciśnienie w ciąży z Małą,towarzyszyły mi obrzęki nóg i rąk,miałam wywoływany poród w 37 tygodniu, byłam zdziwiona jak mnie położyli do szpitala,ale wszystko na szczęście skończyło się dobrze.
Wisienka
Na szczęscie nie mam obrzęków cała ciąże nie miałam .
KdaPl
@Magic ja przez całą ciążę miałam 100/50 (góra 110/60) i mój lekarz mówił, że to dobrze. Miałam pić słabą kawę z mlekiem.
bako
wysokie cisnienie grozi ci i dziecku moze wystapic zucawka ciazowa ja dostałam wysokiego cisnienia na 3 dni przed porodem i ckonczyło sie cesarkom zgłos sie do lekarza takie cisnienie to nie zarty.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.