Menu

Ciśnienie w ciąży

Hej.Od kilku dni sama mierze sobie ciśnienie gdyż 17 stycznia minął planowy termin mojego porodu (wg OM). I od kiedy mierze mam wartości rzędu 140-150/ 85-90 więc w sumie podwyższone.Byłam wczoraj na KTG i usłyszałam że samo podwyższone ciśnienie o niczym nie świadczy bo muszę też brac pod uwagę jak się ogólnie czuję...no więc czuję się dobrze.Ale jak w sumie nie o tym.Chodzi mi o to że kilka razy zdarzyło się tak jak np. przed chwilą że zmierzyłam na prawej ręce i wyszło mi 144/89 a za moment zmierzyłam na lewej i wyszło 125/73.Wiem że nie można mierzyc od razu na tej samej ręce ale na dwóch różnych można.Skąd więc te dwa bardzo różne od siebie wyniki? Który wiarygodniejszy? nie znam się na ciśnieniomierzu bo szczerze to nigdy go nie używałam sama.Miała któraś z Was mamusie tak? Który wynik powinien się liczyc? bede wdzieczna za pomoc.pozdrawiam(cukierek)(cukierek)(cukierek)

mateuszowa
 554  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciśnienie w ciąży

Odpowiedzi

tlolek
zazwyczaj mierzy się ciśnienie na lewej ręce
w pierwszej ciąży (pod koniec) miałam bardzo podobne ciśnienie. Pytałam lekarza czy powinnam się martwić.Odpowiedział że nie bo kobiety w ciąży mają podwyższone ciśnienie.
A wartości o których piszesz nie są niepokojące jeśli przy tym wszystkim czujemy się dobrze.

Co do częstego mierzenia:
wyznacz sobie że np 3 razy dziennie mierzysz ciśnienie (o stałych porach). Spokonie podejdz do mierzenia (nakręcając się na zły wynik ,denerwujesz się i wzrasta ciśnienie). Bardzo dużo czynników ma wpływ na prawidłowy pomiar ciśniena.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.