Menu

Cisza czy normalne życie

Jak jest u was w domu? Czy jak dziecko śpi to panuje zupełna cisza i chodzicie na palcach i drżycie jak tylko zadzwoni telefon że dziecko się obudzi?! Bo moja Patusia na szczeście jest bardzo odpornym dzieckiem na takie odgłosy i o wiele lepiej np. zasypia jak leci telewizor w drugim pokoju, albo radio. Dzięki temu nawet mogę wyprać czy poodkurzać jak śpi! Koleżanka była w szoku jak zobaczyła, że mała śpio jak zabita a ja słucham muzyki i jeszcze używam miksera.

johanna
 678  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

sen hałas dziecko cisza

Odpowiedzi

Marlena
U nas też tak było – nie chciałam dopuscić do tego, żeby się nie dało funkcjonować jak dziecko śpi. Była tak przyzwyczajona od początku i nie ma nadal kłopotu. Jak wpadają znajomi to córcia idzie sobie spać a my możemy swobodnie rozmawiać i się śmiać.
panidomu
Ja popełniłam niestety ten błąd że musi być cichutko – kązdy dzwonek do drzwi i mały jest na nogach... Ciekawe czy uda się to jakoś zmienić.
kasia13_archiwum
Od urodzenia nie powinno sie usypiac dziecka przy calkowitej ciszy. Bo pozniej bedzie bieda. Moze nie robilismy specjalne halasu, ale tak jak to ladnie okreslilas normalne zycie toczylo sie dalej swoim tokiem.
Poza tym czesto ludzie mysla, ze dziecko takiej ciszy potrzebuje, aby moc sie wyciszyc. A to nie prawda. Delikatne odglosy normalnego zycia upewniaja dziecko w przekonaniu, ze wszystko jest w porzadku, czyli w takim stanie jak bylo w momencie, kiedy ono zasypialo.
Do tej pory moje dziewczynki potrafia zasnac, pomimo ze obok sa prowadzone rozmowy (normalna glosnosc) albo gdzies w tle gra telewizor.
AnnaZZ
My też od początku staraliśmy sie aby mały nie zasypiał w idealnej ciszy. Teraz nie ma z tym problemy, jak mały śpi prowadzimy normalne życie, pranie, odkurzanie, telefony, nie ma z ty problemu, na szczęście, bo widziałam jak inne moje koleżanki męczyły się z "tą ciszą".
agnieszka83
U nas podobnie, jak Mała śpi staramy się nie hałasować specjalnie, ale na palcach nie chodzimy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.