Menu

ciuchland

kochane czy jest tu moze jakas mamusia co otwierala swoj biznes? z kolezanka chcialybysmy otworzyc ciuchland ale...... no wlasnie co musimy wiedziec by cos otworzyc? jak napisac biznes plan? no i ja jeszcze pracuje ale chcialabym sie zwolnic z tej pracy ale czy dostane wtedy jakies pieniazki na otwarcie wlasnej dzialalnosci? czy musze ilesc odczekac?czy moze moge od razu otworzyc.A moze jest jakas mamusia ktora ma taki sklep otwarty i ma jakas hurtownie z odzieza uzywana do polecenia?

jadzia23
 440  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

odziez obuwie dodatki

Odpowiedzi

izolka
jak znajome otwieraly to pierw szly do urzedu pracy i z tamtad dostaly chyba 15 tys ale przez jakis czasnie nie mozesz zamknac,1 sie zwolnila z pracy zapisala sie w urzedzie pracy,a 2 tak jakby szefowa za 2 miesiace wziela ja sobie z tamtad i znow doatly jakas kasiore,one dobrze myslaly bo takie przekreciary:)
goskapolak
Z tego co wiem to z UP dostajesz 18 000.Rzeczywiście,jeśli nie chcesz zwracać kasy musisz biznes utrzymać przez rok.Potem możesz starać się o kolejne dofinansowanie z UP(grins).
Co do biznes planu- w UP jest zazwyczaj doradca zawodowy,który może Ci pomóc.Niestety,jeśli wcześniej się tym nie zajmowałaś napisane takiego
biznesplanu nie jest łatwe.Najlepiej jak wszystkie rubryczki od początku do końca są wypełnione,nawet na pytania czy.....? nie możesz odpowiedzieć tak lub nie- musisz okrągłymi zdaniami to uzasadniać mimo,że w poprzednim punkcie napisałaś to samo to musisz to przepisać.
Zdaje się,że nic nie musisz czekać ale to pewnie zależy od Urzędu.No i musisz mieć dwóch poręczycieli zarabiających ponad 2 000 brutto.

Musisz też zorientować się w potrzebach Twojego rynku czyli zrobić rekonesans,popytać bo to przyda Ci się do biznesplanu i będą Cię o to pytać na rozmowie.
jadzia23
dzieki kochane
jadzia23
dzieki kochane
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.