Menu

Co było dla Ciebie najważniejsze przy wyborze szkoły podstawowej dla dziecka?

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to bardzo istotna, ale także niełatwa decyzja. Dla wielu rodziców istotnym kryterium jest odległość szkoły od miejsca zamieszkania. Często jednak znaczenie mają również inne czynniki, takie jak renoma szkoły czy kadra nauczycielska. A jakimi kryteriami Ty kierowałaś się lub będziesz się kierować przy wyborze szkoły podstawowej dla dziecka? Co jest dla Ciebie w tym przypadku najważniejsze?

Wybór szkoły podstawowej - wskazówki

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to nie zawsze łatwe zadanie. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, czym kierować się przy wyborze...

NetMamaTeam Team
 811  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie wybór szkoły podstawowej

Odpowiedzi

amalka
Krzysio zapisany został do szkoły sportowej, o profilu pływackim. Dokonując wyboru kierowaliśmy się pozytywną opinią na temat placówki, świetną kadrą, rozbudowanym programem, mnogością kółek zainteresowań... Inna szkoła jest z 300 metrów bliżej ale ostatnimi laty przestała cieszyć się renomą.

Krzysio natomiast podążył za swoją dziewczyną (grins)
kama86
Szkołe podstawową nie wybierałam,ponieważ tutaj sami przydzielaja bez mozliwosci wyboru..
W pozniejszych latach moge egzaminy dadza prawo wyboru college-u
flame123
Szkołę mam, że tak powiem - za płotem, więc nawet nie zastanawiałam się nad wyborem innej placówki. Co do poziomu i renomy - jest niezły. WF jest cztery razy w tygodniu, jeden raz basen. Ma jakieś tam kółka, ale kolidują one z naszym planem lekcji. Zosia należy do szkolnego zespołu tanecznego, ale od pewnego czasu płacimy tyle, co w dobrym studio tańca.
tymianek
cóż, kieruję się odległością od domu, możliwością szybkiego odebrania synka po pracy ( jak najkrótsza droga) i jak będzie starszy samodzielnym, bezpiecznym powrotem do domu. Szkoła położona jest koło obecnego przedszkola synka, zapoznali się już z tę szkołą poprzez wycieczki do niej, poza tym cieszy się dobrą opinią, ma wiele zajęć pozalekcyjnych, inwestuje w rozwój fizyczny i dydaktyczny dzieci, jednakże ma jeden mankament - uczą tylko języka niemieckiego, bez możliwości nauki po zajęciach j. angielskiego.
Ale cóż, zrobić, mam do wyboru jeszcze dwie placówki na naszym osiedlu oferujące j. angielski, jednakże jedna ma słabą opinię i poziom nauczania, a druga jest daleko i nie mamy w razie czego dobrego skomunikowania ( w razie potrzeby jechania autobusem), tylko "zasuwanie" na piechotę.
Także pozostaje wariant I - szkoła niemieckojęzyczna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.