Menu

Co dać do picia?

Nastały upały Zuzia ciągle chce coś do picia. Zwykle piła po prostu wodę mineralna niegazowaną, ale odkąd poszła do przedszkola zupełnie od tego odwykła. Nie chce pić wody i koniec. Co jej najlepiej dawać do picia? Kompot, soki, herbatę? - martwi mnie to, że we wszystkim jest cukier... Co myślicie i co stosujecie?

Marlena
 755  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie napoje upał pragnienie

Odpowiedzi

hogata
Może spokojnie pić soki,nektary, kompot i herbatę. Byleby nie były to produkty gazowane i słodkie.
artanis
Ja w upały podaję także głównie wodę mineralną, Grześ teraz lubi pić z normalnej butelki - bez żadnych dziubków, więc wypije wszystko co mu w takiej buteleczce podam:) Ale także soki owocowe i warzywne, staram się sama robić sokowirówką, ale też kupuję kubusie i inne tego typu. Mam też kilka słoików soków własnego wyrobu - z aronii i wiśni, które rozpuszczam w wodzie. Robię też owocowe herbatki, które słodzę miodem albo takim soczkiem właśnie.
monjuk
Maciek pije chłodzone herbatki, które słodzę bardzo małą ilością cukru - są one w zasadzie pół-gorzkie, ale mu smakują. Dobrze sprawdzają się też soczki np bobofruta rozcieńczane z wodą mineralną - 1/3 soczku i 2/3 wody. W ten sposób trochę go oszukuję, a sumienie mam czystsze, że nie ma za dużo cukru.
Aagataa
Rafałek też pije rozcieńczane soki - do wody nalewam trochę soku jabłkowego, czy porzeczkowego i wypija się raz dwa :)
justa
Wodę bez gazu, soczki, herbate z sokiem. Unikam napojów gazowanych... zdecydowanie.
jolks28
Niki pije owocowe herbatki, ale gorzkie - o dziwo jej smakują.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.