Menu

co dla dziecka?

Jak już chyba każda mama zauważyła strasznie przejmuję się tym, że maluszek niedługo będzie po drugiej stronie brzuszka. Wybaczcie mi ale to moja pierwsza dzidzia i panikuje bo wiem, że nic nie wiem i że praktycznie nic nie mam :/
Pytanko brzmi czy oprócz łóżeczka i materacyka zaraz po przyjściu ze szpitala potrzebna jest pościel (kołdra, prześcieradło i poduszka)? Słyszałam, że najpierw dziecko nie potrzebuje poduszki i śpi w rożku a nie pod kołderką. A jak jest na prawdę?

Niegrzeczna
 584  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża spanko

Odpowiedzi

Anemona
rożek i kocyk wystarczy. Zależy czy dzidzia bedzie chciała byś skrepowana w rorzku czy bedzie chciała miec wiecej miejsca. Poduszka nie poczebna.
Anemona
potrzebna:)
Ada3610
mój synek urodził się 31.03 i nie leżał w rożku, spał bez poduszki przykryty cienką kołderką, a jak się cieplej zrobiło to pod pieluchą flanelową. nie ma co dziecka przegrzewać.
babooshka
tak, początkowo dziecko śpi w rożku, ale lepiej wcześniej kupić sobie pościel by potem nie biegać po sklepach...
Co do poduszki to maleństwo jej nie potrzebuje (z tego co pamiętam, p.Zawitkowski mówił, że póki dziecko nie będzie w stanie samo sobie poduszki przynieść to jej nie potrzebuje). A przy główce kładziesz pieluszkę tetrową na wypadek gdyby dziecko zwróciło mleczko (no i ważne by niemowlę spało na boku, właśnie po to by nie udławić się zwróconą treścią...)
Niegrzeczna
Dziękuję za odpowiedzi :) mały się ma urodzić 17 lipca więc będzie ciepło a w naszym pokoju jest zawsze cieplej niż w reszcie domu i nie chce żeby mu było za gorąco
sque
moja Jula urodziła się w sierpniu, więc upały były i do spania kładłam ją w rampersie z krótkimi rękawkami i nogawkami w rożku i tak jej było dobrze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.