Menu

CO I ILE?

hej kobitki(kwiatek) z racji tego ze aktualnie jesteśmy na etapie mleka modyfikowanego chciałabym zapytać co i ile do małego brzuszka dla dziesięcio miesięcznego dzieciaka? mały samego mleka nie chce pic więc dostaje je w kaszkach 2 razy dziennie
DOKŁADNIE JEMY TAK:
rano kaszka jakieś 140ml, przed południem deserek -słoiczek, południe obiadek-słoiczek, popołudnie jogurt naturalny z owocami, wieczorem kaszka 140ml wymieszana z deserkiem... nie wiem czy to nie za dużo dla takiego malucha, nie chce go rozbić ale jak nie je mleka to nie wiem jakie proporcje i jak często go karmić(grins) pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Kubusiowa
 451  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

beatka7623
Moim zdaniem dobrze dostaje Każde dziecko ma inne łaknienie A to naprawdę nie jest dużo Moja więcej jadła w tym wieku jeszcze miała jeden posiłek o 23
andziabuziak
a ja daje mleko z kaszką rano 200ml. później rosołek z gołabka lub inna zupka jarzynowa zduszona nie zmiksowana :) potem mięsko z kurczaka jabłko starkowane , mleko z kaszką po poudnowa porą warzywa na parze jabłko z marchewką i ziemnaczek czasem budyń pitny, i mleko po raz kolejny :)
co dzień coś nowego :))(kciuki)
andziabuziak
dodam że Szymonek ma 10 miesięcy :)
Magdzik
Ja myślę, że maluch sam zasygnalizuje Ci płaczem, kiedy jest głodny. Każde dziecko jest inne i jedno potrzebuje zjeść mniej, inne więcej. I może zrezygnuj z jednej porcji słoiczka na rzecz ugotowanej przez Ciebie i startej marchewki z jabłuszkiem, bądź ziemniaczkami? Maluchowi na pewno będzie smakowało(grins)
andziabuziak
Szymek przesypia mi całe noce no czasem się zdarzy że budzi się o 5 jeść i śpi do 8 rano wtedy :)
avilla1209
bardzo dobrze :)
andziabuziak
w sumie dodam że szymonek je prawie wszystko co my w domu z męzem ..prócz smażonego! i ostrego!(zlosc)
mala21
Jest ok. W tym wieku już nie każde dziecko sygnalizuje, że jest głodne. JEst tyle ciekawszych żeczy
sque
Ogólnie w porządku tylko ja bym dawała kaszki nie 140ml a minimum 180ml na śniadanie jak i na kolacje, moja mała to zjada już 240ml a jest chudziutka. A reszta w porządku, tylko że zamiast obiadku słoiczka to ja wolę małej sama coś przyrządzić, raz jest to zupka, innym razem ziemniaczki z mięskiem. Ale ogólnie ok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.