Menu

Co i kiedy czytać

Chcę zapytać o polecane lektury dla 6 latków płci męskiej. Co czytałyście, co Wam polecano, jak reagowali chłopcy?
Ja czytałam Synowi w tym wieku Chłopców z Placu Broni, Belgariadę i Władcę pierścieni. Moi znajomi mówili, że to za dorosłe i odsyłali do bajeczek. Ani ja, ani mój syn tego nie chcieliśmy. Co o tym sądzicie?

rosolzkury
 506  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

czytanie sześciolatek lektura

Odpowiedzi

andziabuziak
ważne co syn chce słuchać. śmieszyło by znajomych jak byś Kubusia Puchatka czytała lub Pinokio. gdzie takie to mojemu czytam 2 letniemu mimo czy sie bawi czy usypia.


dobrze że w ogóle czytasz. z mojego otoczenia nikt nie przyznaje się ze czyta.
renata29
Co kto lubi :) nie mam jeszcze 6 latka tylko 2 latka na razie i jak był mniejszy i jeszcze niewiele rozumiał to czytałam mu do snu te książki co sobie,on pięknie zasypiał a ja nadrabiałam braki w lekturze :) teraz lubi jak czytam mu wierszyki,zwłaszcza "Lokomotywę" uwielbia :)
ajrian
Wydaje mi się,że szesciolatek powinien sobie sam już próbować czytać
Achcha
Ja czytałam synowi w tym wieku głównie "Franklina" i "Pana Kuleczkę"bo uwielbiał te książeczki. Ma je do dziś i nie zamierza jak na razie oddać.(grins)
Jestem pełna podziwu,że Twój syn w tym wieku nie nudzi się przy takich lekturach. Gdy czytałam dziewięciolatkowi "Opowieśc wigilijną" to musiałam co chwilę mu tłumaczyć co dane słowo oznacza lub jak się akcja potoczyła bo sam tego nie wychwycił i nie zrozumiał.
rosolzkury
Ha, bo ja Opowieść wigilijną uważam za ... nudną:) A z tym czytaniem to była cała zabawa, bo chętnych do słuchania było więcej: mój mąż, mój ojciec... i nie daj Panie, jak zaczęłam czytać kiedy ich jeszcze nie było. Pretensje mieli :D.
Potem była chryja w szkole, bo napisał wypracowanko o ulubionej bajce i podał... Kozę Zlate Isaaka Bashevisa Singera, a nauczycielka mu nie uwierzyła.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.