Menu

Co jak minie termin porodu?

Co jeżeli monął termin porodu a dziecko nie wybiera się na świat> Zgłosić się do lekarza czy poczekać? - Wiecie jeszcze mam czas ale wolę się przygotować!

natka18
 799  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Mart03ha
Termin porodu jest tylko orientacyjny – łatwo może dojść do pomyłki. Kilka dni w prawo czy w lewno to nic! Tylko spokojnie!
panidomu
Każda ciąża jak przekroczy termin musi być pod kontrolą lekarza. Lekarz zdecyduje kiedy jest czas i czy ewentualnie maluszkowi trzeba „pomóc”. Wtedy albo zostaniesz już w szpitalu, a jeśli nie to zleci ci badania KTG, USG i test oksytocynowy.
orchidea
ja miałam ciążę „przenoszoną” o tydzień. Natalka w ogóle nie wybierala się na druga stronę brzuszka. I poród został „przyśpieszony” ze względu na starzejące się łóżysko. Istniało niebezpieczeństwo niedotlenienia. Przebito mi pęcherz płodowy – brzmi gorzej niż jest w rzeczywistości bo nic nie czuć. Po 7 godzinach Natalka była na świecie.
rose
Jak minął termin u mnie nadal nic – postanowiłam troszke pomóc naturze. Spacerowałam – blisko domu w razie czego ale jednak. I pokonywałam spore ilości schodów. Pomogło – na następny dzień bylam na porodówce!
justa
U mnie poród odbył się po terminie, ale tylk parę dni. Już byłam przygotowana, że będzie on sztucznie wywoływany a tu sie okazało pewnej nocy (około 3 godz.), że nie ma porzeby :) Czas po terminie strasznie się dłuży...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.