Menu

co może popchnąć człowieka do takiego czynu jak samobójstwo?

dziewczyny,
wiem że to forum nie na takie tematy, ale nie mogę przestać myśleć o tym tragicznym wydarzeniu.
Moja koleżanka z lat liceum popełniła samobójstwo. Nie byłam z nią blisko, widywałam ją gdzieś na mieście czasami, ale nie mogę zapomnieć o tym tragicznym wydarzeniu. Miała 27 lat skończyła studia i podobno nie mogła znaleźć pracy i wpadła w depresję, ale mi się w głowie nie mieści, że taki powód może skłonić do samobójstwa. Co wy myślicie, co musi się dziać w głowie człowieka żeby dopuścić się tego???

Tragiczna wiadomość :(:(

natka86
 261  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie samobójstwo

Odpowiedzi

kama86
Wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest psychika..
Depresja to cichy zabojca.
Beatka9316
Hmm wydaje mi się, że człowiek jak znajdzie się na tak zwanym dnie może wtedy popełnić samobójstwo. Np. Brak racy na głowie kredyt plus rodzina do utrzymania wtedy człowiek na prawdę może pomyśleć i ewentualnie popełnić samobójstwo... Ale wydaje mi się, że sam brak pracy na pewno nie przyczynił się do samobójstwa Twojej koleżanki wydaje mi się, że też były tego jakieś inne przyczyny może jeszcze jakieś problemy rodzinnie lub zdrowotne...
Bardzo mi przykro z powodu koleżanki :(
natka86
Geodonna23 napisała:
Mam osobowość neurotyczną, ze skłonnosciami do depresji, ale mam przy tym ogromne oparcie w rodzinie, przyjaciołach i znajomych, dzieki czemu udaje mi sie całkiem dobrze funkcjonowac.

Szkoda, ze Twoja koleżanka nie miała w nikim oparcia, że nikt nie zauważył, co sie z nią dzieje... (placze)

Geodonna, podobno koleżanka leczyła się, ale nie wiem dokładnie, i podobno że była w dużo gorszym stanie, a że teraz kiedy się zdecydowała na to nic nie wskazywało, że odbierze sobie życie (placze)
natka86
w sensie popełniła samobójstwo w czasie, kiedy było z nią dużo dużo lepiej, a nie kiedy była w kiepskim stanie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.