Menu

Co o tym myślicie?

Koleżanka powiedziała mi, że jak dziecko robi twardą kupkę, nazwała po imieniu: "orzeszki"(smiech), to oznacza to podwyższoną temperaturę u dziecka. Słyszałyście coś o tym? Bo ja się zdziwiłam bardzo - moja córka często robi takie orzeszki i nie zauważyłam u niej żadnych oznak gorączki. Co o tym myślicie?

Magdzik
 788  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie temperatura kupa dziecko

Odpowiedzi

kinia87
Moja córa też miała okres to robiła jak to napisałaś "orzeszki".To było zwiazane z tym co jadła, miała zatwardzenie. Żadnej gorączki przy tym nie miała.
natuuusia19
pierwsze slysze;/(wow)(wow)(wow)(wow)
agnese32
ja tez pierwszy raz slysze . moj mial kupki twarde jak mial zmiane mleka ale zadnej tam nie mial goraczki (wow)(wow)(wow)
Iwona1977
zalezy co dziecko je , to jak u doroslej osoby... pierwsze slysze u mnie jak dzieciaki goraczkowaly to zazwyczaj mialy biegunke (wow)
Magdzik
Gdzieś wyczytałam, że czasami przy gorączce (wtedy jelita gorzej pracują) mogą być właśnie zaparcia, ale to z powodu tego, że dziecko nie ma apetytu, więc co za tym idzie - mniej je i pije. Więc powiedziałabym, że to stwierdzenie działa, ale w drugą stronę...
aangelek21
mojemu też się raz takie coś przydarzyło jak miał ze 3-4miesiące, robił takie "orzeszki" później nie mógł wcale się wypróżnić i wtedy miał podwyższoną temperaturę... na szczęście moja mama przyszła z pomocą i delikatnie termometrem poruszała w pupie i synek się porządnie opróżnisz
aangelek21
*opróżnił (grins)
MaLaCzarna
Pierwszy raz słyszę coś takiego a raczej czytam (grins)
Mój też często robi jak to nazwałaś ,,orzeszki''(grins) i nigdy przy tym nie gorączkował.
karolcia514
pierwsze slysze;/(wow)(wow)(wow)
emiliab
To jakiej konsystencji jest kupka to wynika raczej z rodzaju diety. Jednak przy mądrościach życiowych mojej bratowej i jej matki to już chyba nic mnie zdziwi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.