Menu

Co podać by złagodzić bolesne ząbkowanie?

Drogie Panie pomóżcie. Moja mała bardzo źle znosi każdy nowy ząbek. Ma ich już 10. Co mogę jej podać aby złagodzić ból, który budzi ją w nocy? Potrafi czasem całą noc przejęczeć a to strasznie męczące, gdyż chce aby ktoś cały czas przy niej był. W ciągu dnia wystarczy zastosować żel, ale w nocy nie działa...:-/

MariolaSz
 2061  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ząbkowanie płakać sen niepokój

Odpowiedzi

MariolaSz
VIBURCOLN czopki naprawdę są dobre......
smerrfetka 21.03.2009, 14:32


mam je ale boję się podawać zbyt często, gdyż nie chcę by się organizm uodpornił... mam rację czy raczej mogę je częściej podawać?
aniula
u mnie sprawdzał sie bobodent, działał.Spróbuj zapytac lekarza o dipfergan , syrop uspokajajacy, pomaga w stanach niepokoju:))
kasiunia1
moja nie przechodziła boleśnie zabkowania a przynajmniej tego nie pokazywała ale ja po dziąsełkach psikałam tantumwerde zapobiegawczo ,lekarka poleciła bo to zawiera srodek przeciwbólowy...
Izka82
moj tez przechodzi takie bolesne zabkowanie, podaje mu przeciwbolowy plyn, ale zastanawiam sie jak dlugo moge mu to dawac, bo on juz 5 dzien tak marudzi ...
Stokrotka26
Dentinox zel i Nurofen polecam! :)
BeaBea
Moja Córcia < 11 miesięcy gryzie wszystko - ja chcąc Jej pomóc

-robię tosty i daję jej skórkę, którą pociera sobie o dziąsełka
-dałam Jej kość z kurczaka do odciskania dziąseł
-moim palcem masuję Jej dziąsełka
-podaję letnie napoje i jedzonko
- smaruję Bobodent i podaję Panadol
itd
Anushka
Ja podaje zel na zabkowanie Teetha i sporadycznie Calpol (paracetamol dla dzieci) lub Nurofen. I obowiazkowo mam zawsze pod reka gryzaczki zelowe (te wkladane do lodowki) i inne zabawki,ktore corcia bezpiecznie moze wlozyc do buzi i gryzc
kamizelka
Według mnie czopki Viburcol są super, bezpieczne i skuteczne. Stosowałam je w czasie kolek i infekcji wirusowych. Niwelują ból i uspokajają maluszka.
lukrecja7777
Mariola idąc Twoim tokiem myślenia to uodpornić organizm się może na każdy leki ale nie wtedy kiedy podajemy go doraźnie! Ja także daje mojemu małemu synkowi czopki Viburcol N i zawsze skutkują. Mały się uspokaja i lepiej się czuje.
arpka
na ząbkowanie również stosowałam viburcol, szczególnie na noc, żeby malec mógł spokojnie zasnąć, a w ciągu dnia pajada razowca mocno spieczonego - babciny sposób ,ale jak najbardziej sprawdzony - równiez przez moją mamę na mnie :-)
orzech
żeby złagodzić ból, szczególnie w nocy, można podać milifen, to syrop przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. mojej córce pomagał, spokojnie przesypiała noce, szczególnie kiedy wychodziły jej trójki.
otylka
ja podawałam na noc milifen, syrop przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. mała przesypiała wtedy praktycznie całą noc. maści nie pomagały niestety.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.