Menu

Co podawać miesięcznemu dziecku do picia poza mlekiem?

Moja Zuzia we wtorek kończy miesiąc. Słyszałam że po miesiącu można dziecku podawać do picia nie tylko mleko. Co jeszcze mogę dać do picia ?

justyna01
 3640  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie dziecko odżywianie picie 1 miesiac

Odpowiedzi

daryjka87poznan
WODE PRZEGOTOWANĄ, RUMIANEK
daryjka87poznan
Ale jezeli karmisz piersią to w mleku z piersi zawarte jest wszystko, co twoje dziecko potrzebuje do rozwoju na chwile obecna.
Ada3610
woda i nic więcej
amalka
Wodę. Jeśli maluszek nie zechce jej pić (przyzwyczajony do słodkiego smaku) możesz LEKKO osłodzić glukozą. Najlepiej jednak podawać wodę niesłodzoną.

Jeśli karmisz piersią- najpierw dziecko się napaja, później najada. Tak to natura sprytnie rozwiązała (grins)

Jeżeli natomiast podajesz mleko modyfikowane- KONIECZNIE dopajaj! Brzdąc "na butli" ma dietę rozszerzaną od 4tego miesiąca. U nas itak był nieco szybciej (grins)

Nawiasem mówiąc jak to wszystko się zmienia... Przeglądałam swoją książeczkę zdrowia i niezły szok przeżyłam. Dostawałam łyżeczkę soku jabłkowego/ marchewkowego gdy miałam 3 tygodnie (wow) Takie było zalecenie lekarza (miałam kłopoty z wypróżnianiem)
amalka
@Mikama jakieś problemy z rozumieniem tekstu czytanego widzę... Przeczytaj moją wypowiedź po raz wtóry, zastanawiając się co czytasz (kciuki)

Do słodkiego smaku dziecko jest przyzwyczajone OD POCZĄTKU, no chyba że pokarm miałaś bezsmakowy czy też takież mieszanki udało Ci się nabyć. Wyraźnie napisałam "LEKKO" a następnie "Najlepiej jednak podawać wodę niesłodzoną". Mam nadzieję, że teraz "rozjaśniłam" swoje słowa. Mogę też wytłumaczyć dobitniej (kciuki)
amalka
Yyyy... może stąd, że kosztowałam... Mleko (to już sycące, bardziej gęste) zawiera sporo laktozy. Dzięki temu ma smak słodkawy.

Co do tej glukozy- Krzysio początkowo nie chciał pić wody i to co napisałam zalecił mi pediatra. Nie chodzi by faszerować "słodkością" maluszka. Wystarczy odrobinka i stopniowe zmniejszanie "dawki". My właśnie tak sobie poradziliśmy. Było tym gorzej, że po urodzeniu przebywaliśmy w szpitalu 2 tygodnie. Tam- mimo naszej awantury, podawano dzieciom mocno słodką wodę (Krzysio leżał na patologii i nie mogłam być stale z nim) co doprowadzało matki do szału, bo lodówka pełna była naszego pokarmu. W nocy nie pozwalano nam przychodzić do dzieci i nie miałyśmy na nic wpływu. Siostry się zamykały i "w kimono" a dzieci naszprycowane glukozą dłużej spały. Nasza awantura pomogła...

Jeśli dziecko dostaje butlę, "nijaki" smak wody nie będzie mu odpowiadał i tu ratunkiem jest LEKKIE (podkreślam) osłodzenie, aż do rezygnacji zeń. Mojemu dziecku nie zaszkodziłam najwidoczniej, bo do tej pory woli wodę od soków.
jagoda30
ja dawałam glukozę,nie mam z tego powodu wyrzutów, chcecie dawajcie wodę. Glukoza jako cukier jest potrzebny organizmowi do prawidłowego rozwoju,tak samo jak tłuszcze i cała reszta,wszystko z umiarem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.