Menu

Co robić, gdy pojawiają się problemy w szkole?

Dziecko ma słabe wyniki w szkole, nie chce sie uczyć lub odrabiać lekcji domowych? Jak można mu pomóc?

Ania
 3016  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat Szkoła i Kształcenie

Odpowiedzi

justa
Niechęci do szkoły albo nauki ciężko się pozbyć. Może ma inne pasje? Sport, muzyka? Warto rozwijać w dziecku to, co sprawia mu przyjemność a w szczególnośći, gdy jeszcze ma zdolności w jakiejś dziedzinie. A co do wyników w nauce... nie są chyba najważniejsze, ważne by szkoła nie była stresem dla dziecka. Myslę, że chwalenie za drobne osiągnięcia, czy próby odrobienia zadań mogą mu jakoś pomóc. Nie wszyscy muszą być prymusami...bo po co ;)
dominique
Pomoc chyba jako tako sie nie da. Zeby byc madrym trzeba chciec ;-) zatem trzeba z ainteresowac dzieciaka nauka, moze wycieczka do muzeum, parku techniki, biblioteki, etc.
cebulka
Myśle, że wiele problemów z nauką wynika z tego, że dziecko nie potrafi sobie dobrze zaplanować zajęć domowych w szczególności nauki. Moim zdaniem, trzeba mu w tym pomóc, układając mu plan dnia no i oczywiście trzeba przypilnować by sie do niego stosował.
lipka70
Moja córka też ma problemy w szkole. Oceny nie są zachwycające i zawsze jak przychodzi koniec semestru jest panika czy wszystkie złe oceny zdąży poprawić. Tym razem nie było wyjątków...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.