Menu

Co sądziecie o Nordic Walking?

Co sądziecie o Nordic Walking? czyli tzw chodzenie z kijkami, na co wpływa?

activemama
 284  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport nordic walking

Odpowiedzi

palomina
Ja z tej formy sporu nie korzystam, za to moja mam owszem i chwali sobie, mówi ze chodzenie z kijkami jest bardzo mobilizujące, twierdzi ze fajnie chodzi się w grupie.
Tuptolek
to chyba na zasadzie jak z bioenergoterapią, wierzysz, że uprawiasz sport (grins) i to Ci pomaga :) a tak serio to wg mnie to głównie sport dla starszych osób, a jeśli oni dzięki temu wyjdą z domu i zaczną tak żwawiej chodzić, co mogli by też robić bez kijków, ale one dają moc (awve) to tylko trzeba się cieszyć, że jest taka forma sportu
(trening)
dzidzimam
Mi też się wydaje że raczej to sport dla starszych osób, ale robi to co lubi ..
SylwiaLesiwTruss
Uważam, że wypowiedzi typu "to sport dla starszych" to opinie osób, które nigdy tego nie próbowały. Jeśli chodzi się tylko i wyłącznie w celu rekreacyjnym, no to tylko rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni ale jeśli chodzi się w miarę szybko i stosuje odpowiednią dietę a do tego jak ktoś chce powalczyć (skutecznie) z cellulitem to kupujemy (jakikolwiek) wyszczuplająco - antycellulitowy i owiniemy się folią i tak na szybkie nordic walking na 30 minut (co najmniej) dziennie, to efekt rewelacyjny. Ja straciłam 5 cm w 2 miesiące w udach no i cellulit faktycznie zniknął.
amalka
Dla starszych osób jest "spacerowanie" z kijkami... Nordic Walking uprawiany jak należy, to sport silnie mobilizujący do pracy liczne partie mięśniowe. jak dla mnie- świetna sprawa (grins)

A co do osób starszych- jeśli "moda" na NW zachęci je do ruszenia zadków z przyblokowych ławeczek... hmy... widzę same plusy (rofl)
Tuptolek
dokładnie, myślę, że amalka ujęła to idealnie (klaszcze)
amalka
@Tuptolku (kwiatek)
poziomakreska
moja mama chodzi i poleca ;) ja jakos nie mogę się przekonać, ale tu jest fajny artykuł o tym, może cię do czegoś natchnie ;) http://www.mojanowafigura.pl/fitness/porady/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.