Menu

Co sądzisz o banku mleka kobiecego?

Kochane Netmamy! Nie wiem, czy słyszałyście, że w Toruniu powstaje "bank mleka kobiecego". Jego oferta adresowana ma być głównie do matek wcześniaków i noworodków z poważnymi problemami zdrowotnymi, które nie mogą karmić w sposób naturalny. Mleko od zdrowych dawczyń poddawane będzie procesowi pasteryzacji, badaniu mikrobiologicznemu, a następnie zamrożone do temperatury minus 20 stopni °C i w takiej formie przekazane placówce zgłaszającej zapotrzebowanie. Mamy już banki spermy, gamet, teraz powstaje pierwszy bank mleka. Co o tym sądzicie?

Ania
 804  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie Odżywianie bank mleka kobiecego

Odpowiedzi

marieta26
nie dałabym mojemu dziecku mleka obcej kobiety
alinagj1o2
Ja chyba wolała bym dać mleka które już są w proszku. Jeżeli jednak dla dziecka było by lepiej by dostało takie mleko nie zastanawiała bym się .Od tego są lekarze by wiedzieć co jest najlepsze dla maleństwa.
amalka
Niedawno zadałam takie pytanie...
postrzelonanama
ej no dziewczynki, mleczko jest mleczko. Jak jest przebadane, sterylne i nie ma w nim zarazków, to niech się maleństwo od samego początku przyzwyczaja do smaku obcych kobiet :D a tak na serio to na przykład jeśli dzieciaczek jest zagrożony tysiącem alergii, a mama nie może karmić piersią, to chyba bardziej mu na zdrowie wyjdzie mleko innej matki niż modyfikowane prochy
emiliab
Nie wiem, ale mam jakieś takie obawy estetyczne. Nie dałabym mojemu dziecku takiego mleka.
daryjka87poznan
Jakos tez bym chyba nie dała mleka innej kobiety.
karolcia514
ja również nie dala bym dziecku mleka od innej kobiety
aniol
niewiem gdyby to miało pomóc ,przecież to niebeda pierwsze leprze mamy tylko dobrze przebadane .ja np miałam tak dużo mleka że wykarmiłabym jeszcze z dwójke maluchów i gdybym mogła podarowałabym takie mleko dla innego dzidziusia.niemowie nie ..to temat do przemyslenia w danej sytuacji.
Madzika
Jak ja rodziłam to jak któraś potrzebowała a inna miała za dużo i odciągała i wylewała to było szkoda i niektóre dziewczyny brały bo takie mleko jest lepsze niż te sztuczne w proszku. I ja sądze że to świetny pomysł, wkońcu od lat lekarze mówią że mleko kobiece najlepsze dla dziecka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.