Menu

Co sądzisz o małżeństwach nastolatków?

Według jednych ślub jest ukonorowaniem miłości. Inni twierdzą, że to jedynie papierek ułatwiający życie. Ciekawe, co sądzą o tym nastolatkowie stający na ślubnym kobiercu. Czy robią to ze względu na głębokie uczucie, któe ich połączyło czy raczej ze względu na inne, niespodziewane okoliczności? Jak myślicie, czy ciąża nastolatki powinna być powodem do wzięcia ślubu? A jeśli to wcale nie ciąża, tylko miłość jest przyczyną - to, czy jednak nie warto trochę poczekać?

Ania
 1273  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina małżeństwo nastolatków

Odpowiedzi

mycha2706
Miałam 24 lata kiedy wyszłam za mąż,"chodzilismy" wtedy już 7 lat.Mężatką byłam lat 3....Uważam, że to za wcześnie.Dziś jesteśmy ludxmi dojrzałymi i zupełnie inaczej podchodzimy do niektórych spraw.Ostatnio rozmawiałam z byłym mężem jak to się stało, ze się rozstaliśmy,co było przyczyną i obydwoje uznaliśmy, że bylismy za młodzi, Od zawsze razem i zupełnie nie przygotowani do zycia....chociaż kiedy ma się nabyć to doświadczenie?:)Warto poczekać,co ma być to będzie.Czasem "wielka miłość" młodzieńcza okazuje się wielką porażką.Ale! zdarzają się pary, które są ze sobą od SP i jest im dobrze.Osobiście uważam,ze warto się nie śpieszyć do żeniaczki...
jagoda30
bez sensu,jeszcze bardziej bez sensu kiedy wpadną i rodzice na siłe chcą ślubu,żeby nie mieć wnuczka bękarta, bo wstyd i co ludzie powiedzą.Co może myśleć 15-16 latka w nieplanowanej ciąży?Co będzie za 20-30 lat? jak będzie wyglądało jej małżeństwo?
aga24
ja wyszłam za mąż mając miecałe 19 lat już po ślunie jestesmy 8 lat narazie jest ok mamy dwóch synków i niczego nie żałuję choć czasem bywa różnie
aga24
dodam ze jak wychodziłam za mąż nie byłam w ciąży
KIciula
ja wyszlam za maz majac 18 lat,bo rodzice kazali.wstydzili sie tegoze beda mieli wnuka benkarta.rok pozniej sie rozwiedlismy...byly maz myslal tylko wxciaz o piciu z kolegami,lataniu,dzieckiem sie w ogole nie przejmowal i nie utrzymywal go w zaden sposob.moj syn ma dzis 8 lat a jest postrzegany przez wlasnego dziadka jako ,,nienawidze jego ojca nienawidze wnuka'' teraz mam 2 meza jestesmy 5 lat po slubie i planujemy sie wyniesc od wyrodnego dziadka.dodam jeszcze,ze moj syn odziedziczyl ADHD po swoim ojcu i tez nie jest tolerowany w ogolnym otoczeniu
lola86
Mój bart miał 17 a bratowa 16 była w ciąży żenili się przez sąd . A w maju byliśmy u nich na srebrnym weselu . Moja siostra wychodziła w wieku 19 i w wrześniu ma 20 lat po ślubie , Ja miałam 21 lat i w sobotę miałam 5 lat po ślubie . w sumie jesteśmy 12 razem . Ale nie jestem za tym żeby rodzice zmuszali młodych do ślubu tylko dla tego ze jest już w brzuchu ktoś trzeci
Majaaaaaa0000
JA wyszłam za mąż mając 18 lat! Jesteśmy prawie 4 lata po ślubie i nadal się kochamy i bez siebie zyc nie umiemy. A razem 6,5 lat minie 9 sierpnia...To był najszczęśliwszy moment w moim zyciu...I wychodziłam za mąz , nie ze względu ze byłam w ciąży tylko z miłości, nie brałam uwagi tego ze w brzuchu jest dziecko...TYLKO WYGRAŁA MIŁOŚĆ...
piasekpustyni
@anu80 dajmy Panu Jezusowi spokój, ma ważniejsze sprawy na głowie...

A odpowiadając na pytanie to nie jestem za zmuszaniem młodych do ślubu jeśli ona zajdzie w ciążę. Mamy znajomych którzy też w młodym wieku się pobrali z miłości, teraz są po ślubie już ładnych parę lat, może do 10 dobiją i maja córeczkę o którą długo się starali. uważam ich za udaną parę.
Madzika
Moi rodzice mieli 18 a tata 19 i są już 21 lat po slubie , szczesliwi, bez planów rozwodu czy gorszych okresów między soba. ja też wziełam slub jak miałam 19 i jestem szcześliwa z moim mężem mamy córeczke i nie sądze byśmy chceli się rozwodzić kiedykolwiek. Ale ślub braliśmy z miłości a nie z musu. mieliśmy termin wyznaczony zanim dowiedzieliśmy się o ciązy.
amalka
Czy tak do końca wiek ma znaczenie? Myślę, że bardziej dojrzałość (choć z tym u nastolatków bywa kruchawo) i wybór odpowiedniej osoby.

Zamieszkałam z chłopakiem będąc świeżakiem na studiach (po niespełna roku "chodzenia") kolejny rok później kupiliśmy własne mieszkanie, pobraliśmy się, postaraliśmy o maluszka... W listopadzie obchodzimy 7mą rocznicę ślubu.

Gdyby mój synek miał zostać tatusiem jako nastolatek w ŻADNYM WYPADKU nie zmuszałabym go by "zachował się jak należy". To GŁUPOTA!!!

@Mycha w wieku 24 lat byłaś za młoda na małżeństwo? To mnie zaskoczyłaś swoją wypowiedzią...
emiliab
Ciąża nie jest powodem do ślubu u dorosłych, tym bardziej w przypadku nastolatków. Uważam, że miejsce nastolatków jest w szkole a nie zabawa w małżeństwo i dorosłość. Jeżeli to prawdziwa miłość to przetrwa czas dorastania.
karolincia
Moja bratanica wychodziła za mąż w wieku 16 lat powodem była ciąża, pomogli rodzice a i trafiła dobrze, mąż zarabia tyle że ona nie musi pracować żyje jak pączek w masełku, w życiu nie ma reguł
mycha2706
Oczywiście.Nadal uważam się za młodą na małżeństwo dlatego zyje w konkubinacie(kocham to słowo)...
justyna01
Moja znajoma miała 15 lat jak zaszła w ciąże jej chłopak 17. Są ze sobą 6 lat i w przyszłym roku planują ślub, tylko jakoś nie wierze że to przetrwa. Co chwile się kłócą o byle co. Są ze soba tylko ze wzgledu na dziecko, sama J mi tak powiedziała :/.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.