Menu

Co sądzisz o obowiązku szkolnym dla sześciolatków?

Ten rok jest ostatnim, kiedy rodzice mogą sami zadecydować o tym, czy wysłać swojego sześciolatka do zerówki czy od razu do pierwszej klasy. Od 1 września 2014 już wszystkie sześciolatki będą szły obowiązkowo do 1 klasy podstawówki. Co o tym sądzisz? Badania pokazują, że dzieci, które wcześniej rozpoczynają edukację szkolną szybciej się rozwijają. Przeciwnicy twierdzą, że jest to zabieranie dzieciństwa dzieciom. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Ania
 660  6

Odpowiedzi

ada410
Moim zdaniem( i nie tylko moim) jest to zdecydowanie za wcześnie. I jak tak dalej pójdzie, to nie długo będą posyłać do szkoły dzieci które dopiero co zaczęły gaworzyć... Tutaj wcale nie chodzi o szybszy rozwój dziecka, tylko o to, żeby młodzi ludzie szybciej poszli do pracy :-((
Na całe szczęście, moja dama od września idzie do zerówki :))
joka26
No to moją młodą trafi obowiązkowo 1klasa od 6r.ż. Gdybym miała wybór chodziłaby jeszcze rok do przedszkola. W mojej opinii nie ma sensu przyspieszać i wydłużać okres aktywności zawodowej bo tylko taki cel widzę w tym obowiązku na obecna chwilę.
maja1482
a ja proponuję wejść na stronę www.ratujmaluchy.pl i na ich profil na facebooku
można poczytać ciekawe opinie na temat tej nieszczęsnej reformy MEN-u
mycha2706
Jestem przeciwna. Moje dziecko jest emocjonalnie niedojrzałe do pójscia do szkoły. Dlatego też będzie chodził do zerówki. I szlag mnie trafia, bo 10 razy mówiłam juz wychowawczyni, że nie mam zamiaru wysyłać syna do szkoły to dzisiaj oznajmiiła, że będzie w czwartek miał jakiś test, który będzie wyznacznikiem czy jest gotowy czy nie... Ale w życiu mnie nie przekona. On z ledwościa robi slaczki, niecierpi tego robic, a co dopiero nauka pisania. Dlamnie to jest chora reforma i mam nadzieje, że ją zmienią, bo sami wiedzą, że jest zła. Nauczyciele też mają takie zdanie, ale maja odgórnie zachęcać rodziców, mimo ze to jest sprzeczne z ich zdaniem.
emiliab
Kompletna bzdura............
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.