Menu

Co sądzisz o pomyśle przeprowadzenia narkotestów w szkołach?

Według danych komendy Głównej Policji najczęstszym powodem interwencji funkcjonariuszy w szkołach zarówno średnich, zawodowych, podstawowych jak i gimnazjalnych są narkotyki. Według Gazety Wyborczej coraz więcej szkół za porozumieniem z policją chce wprowadzić testy, które wykrywałyby obecność narkotyków u uczniów, tzw. "narkotesty". Co o tym sądzisz? Czy wprowadzenie narkotestów Twoim zdaniem przyczyni się do poprawy sytuacji i coraz mniej uczniów będzie zażywało narkotyki? Czy według Ciebie takie testy powinny być przeprowadzane w szkołach, czy też po za nią tylko wśród uczniów, którzy są podejrzewani o zażywanie? Wyraź swoją opinię na ten temat ...

Ania
 953  7

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Jestem za tez.
amalka
Prawda jest taka, że rodzice z dziećmi o narkotykach nie rozmawiają bo w końcu ćpa każdy, tylko "NIE MOJE DZIECKO". Nawet jeśli rodziciele podejrzenia mają, pozostaje problem jak się zabrać do dyskusji i jak wręczyć latorośli test... Myślę, że takie narkotesty w szkole to super sprawa. Jestem ZA! Pozostaje jednak kwestia kolejna- test jest pozytywny i co dalej? Zanim powstanie odpowiednia ustawa, nim ustalą procedury, nim wszystko dopną na ostatni guzik... pewnie nasze dzieci pokończą już szkoły :)
Tuptolek
jestem za
ada410
Jak najbardziej jestem za
emiliab
Jak najbardziej tak, edukacja w tym zakresie też by nie zaszkodziła. Poziom wiedzy młodzieży w kwestii szkodliwości narkotyków jest tak samo niski jak w zakresie wychowania seksualnego.
korek221
jestem jak najbardziej za
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.