Menu

Co sądzisz o pomyśle przyjmowania dwulatków do przedszkoli?

Na początku tygodnia minister edukacji przedstawiła planowane na rok 2013 zmiany w systemie szkolnictwa oraz wychowania przedszkolnego. Jednym z nowych pomysłów pani minister jest przyjmowanie do przedszkola już dwulatków. Co sądzisz na ten temat? Uważasz, że dwuletnie dziecko jest już gotowe do tego, aby uczęszczać do przedszkola? Sceptycy mówią, że zmiany takie wprowadzą tylko lub pogłębią chaos w naszych przedszkolach i sprawią, że jeszcze trudniej będzie otrzymać miejsce dla dziecka w placówkach. Przeciwnicy twierdzą także, że obecnie nie ma zapotrzebowania na to, aby dwulatki chodziły do przedszkola. A co Ty sądzisz o tym pomyśle? Dobry czy nietrafiony? Posłałabyś swoje dwuletnie dziecko do przedszkola? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii!

Ania
 989  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem przedszkole dwulatki

Odpowiedzi

amalka
Dla dwulatków to są żłobki. Tyle w temacie...
renata29
Do przedszkola mojego synka chodzą dwulatki więc to nie problem.Ja bym nie posłała dwulatka do przedszkola ale wiadomo,że dzieci są różne i niektóre świetnie sobie poradzą.Sam pomysł nie jest zły tylko jak zwykle robi się coś od końca.
Zana
no taaaaak ,skoro wiek szkolny został obniżony to logika mówi że skoro 5-latki MUSZĄ obyć przygotowanie przedszkolne (dawniej - normalny program przedszkolny) 6-latek do szkoły (dawny program nauczania zerówkowicza ) to do przedszkola idzie 2-latek a nie 3-latek .. teraz przygotowują się żeby obniżyć wiek w którym młodociany może rozpocząć pracę z 16-tu lat na 15 a wszystko po to, zrobić z Niego PODATNIKA !!!
alinagj1o2
Brak przedszkoli i żłobków ,przynajmniej tu gdzie mieszkam.Są prywatne ale nie każdego na nie stać. Moi synowie poszli do przedszkola jak mieli po 2,5 roku i podobało im się ,dlatego nie widzę problemu. Problem jest że brak miejsc nawet dla dzieci starszych.
ada410
Moim zdaniem to jest poroniony pomysł...I rzeczywiście jak dziewczyny piszą, brakuje miejsca dla trzylatków( moja sąsiadka wozi swoją córeczkę w drugi koniec miasta, mimo że przedszkole mamy pod blokiem) więc niby gdzie te dwulatki miałyby chodzić...
jola75
moj syn poszedl jak mial 2 latka(mieszkam we Wloszech).tutaj przy przedszkolach sa grupy przedprzedszkolne dla dzieci od 18mc do 2 i pol lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.