Menu

Co sądzisz o tornistrach na kółkach?

Ostatnio bardzo popularne stały się tornistry na kółkach, które wyglądem przypominają torby podróżne. Wielu pediatrów zaleca używanie tego typu tornistrów, gdyż są zdrowsze dla dzieci. Przede wszystkim dziecko nie musi nosić cieżaru książek i zeszytów na plecach, co chroni je przed wadami postawy. Tornistry dla dzieci często są bardzo ciężkie, zalecane jest aby waga nie przekraczała 10-15 % masy ciała. W chwili, gdy dziecko musi przenieść tornister na kółkach po schodach, wystarczy użyć szelek i włożyć go na ramiona. Co sądzisz o takich tornistrach? Czy kontrolujesz ciężkość tornistra Twoje dziecka? Czy w szkole Twojego dziecka jest alternatywa, aby zostawić część podręczników w szkolnej szafce?

Ania
 1223  4

Odpowiedzi

goskapolak
To jest jednak tornister mimo,że ma kółka to ma jeszcze normalne szelki.
Często są sytuacje gdy nie da się go ciągnąć,np jest błoto,śnieg czy właśnie schody i wtedy dziecko musi go założyć.Spróbujcie same się przejść z takim tornistrem na plecach z kółkami wgniatającymi się w plecy- porażka.Moja córka miała takie badziewie i ją samą do szału doprowadzał odgłos kółek.Może i to my było dobre gdyby kółka były gumowane.
U mojej córki każdy ma szafkę na książki ale i tak ona nieraz ma ciężki tornister bo chodzi do dwóch szkół.
Nena
Goskapolak ja przed zakupem takowego spędziłam w sklepie z 2 godziny- sama zakładając tornistry na plecy by sprawdzić czy nie uwieraja, jeździliśmy nimi po sklepie by sprawdzić czy są wygodne do prowadzenia i kółka koniecznie gumowe-plastik szybciej sie zużywa i więcej hałasu robi. Wszystko zależy od odpowiedniego modelu i wcale nie musi to byc ten najdroższy. Takze dla mnie pomysł który tutaj nie jest nowym, to rewelacja, choć i tak moje dziecko narazie nosi w plecaku pojemnik na drugie sniadanie bo książki w szkole zostawiaja.
goskapolak
Neno- to badziewie co miała córka kosztowało dwa lata temu ponad 200zł.Moim zdaniem za taką cenę plecak powinien być wygodny,mieć gumowe kółka(a w żadnym sklepie takowych),szelki takie,żeby nie zsuwały się z ramion i koniecznie pas piersiowy.
Ale niestety taki pas mają tylko plecaki trekkingowe.
W cenie ponad 200zł można kupić superwygodny plecak trekkingowy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.