Menu

Co sądzisz regulacjach prawnych dotyczących antykoncepcji dla nastolatków w Polsce?

Eksperci krytykują polskie regulacje prawne, które mówią, że aby ginekolog mógł przepisać nastolatce środki antykoncepcyjne potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna. Ginekolodzy określają to jako ogromną niedogodność i utrudnianie dostępu nastolatkom do antykoncepcji. Ich zdaniem nastolatkowie rozpoczynający współżycie powinni móc sami decydować o formie antykoncepcji. Co sądzisz na ten temat? Czy nastolatek ma prawo sam decydować o tym, kiedy rozpocznie współżycie i jak będzie się zabezpieczał czy może rodzic powinien mieć w dalszym ciągu w tej kwestii prawo podejmowania decyzji?

Ania
 771  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat antykoncepcja współżycie

Odpowiedzi

goskapolak
Rodzic nie ma realnego wpływu na to kiedy jego dziecko rozpocznie współżycie więc moim zdaniem nie powinien też mieć wpływu na to jak się jego dziecko będzie zabezpieczać.Oczywiście wspaniale byłoby gdyby poradziło się w tej kwestii rodzica ale wiadomo,że tak bywa sporadycznie i tylko wtedy gdy dziecko ma pełne zaufanie do rodzica i nie uważa tej kwestii życia za wyłącznie jego prywatną sprawę.

Nie jestem za tym,żeby nastolatka szła do ginekologa z pisemną zgodą rodzica na przepisanie środków anty bo to ewentualny brak tej zgody na pewno nie odwiedzie dziewczyny od rozpoczęcia współżycia a może przyczynić się do niechcianej ciąży.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.