Menu

co sie robi w szkole rodzenia?

hej
za tydzien niby mam isc pierwszy raz do tej calej " szkoly rodzenia " nawet nie wiem co sie tam robi...co mam zabrac ze soba na czym polegaja te zajecia? krepuje sie troche... a jest czego?

jolkka
 3106  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

szkola rodzenia

Odpowiedzi

Mandarinios
Hmm zależy w jakiej szkole... Jedne oferują jedynie wykłady inne wykłady oraz ćwiczenia oddechowe, pokazują ćwiczenia dla kobiet chcących być aktywnymi w trakcie całej ciąży, pokazywany i ćwiczone są pozycje do porodu aktywnego, odbywają sie te zajęcia w salach gimnastycznych ze sprzętami używanymi podczas porodu, są również zajęcia z lalkami uczące podstawowych zasad higieny, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem. Natomiast wykłady dotyczą wszystkiego co związane z pielęgnacją noworodka i niemowlęcia, etapów porodu, info co zabrać ze sobą np. do szpitala itp wszystko to samo co szkołach z wykładami i ćwiczeniami tylko, że jedynie w teorii. Najlepiej zadzwoń do swojej szkoły i się dowiedz :)
jolkka
hehehe ja sie zastanawiam czy w ogole pojsc mama mnie namawia i zmusza :-/ w ogole sie rzadzi denerwuje mnie to wtraca sie za duzo
Mandarinios
jeśli masz szkołe z wykładami to zabierz ze sobą jakiś notesik czy zeszyt do notowania informacji albo jakąś teczkę ponieważ (bynajmniej tak było u mnie) na każdych zajęciach dostajesz masę ulotek, próbek produktów i paczuszek, przyznam, że ja dostałam całą masę!!!! Natomiast jeśli oprócz wykładów masz też ćwiczenia to napewno przyda się jakiś dres albo swobodne ubranie... Warto też jeśli idzie razem z Tobą ojciec dziecka bo ćwiczenia często odbywają się parami ale jeśli nie chcesz aby uczęszczał z Tobą albo on tego nie chce itp to zawsze znajdzie się ktoś z kim poćwiczysz :)
jolkka
WOMENNN1908 to mialas lepiej... ja tez bym chciala cesarke...
Mandarinos ojciec pojdzie ze mna :) sama bym nie poszla nawet heh
jolkka
a oni cos sie wypytuja bezposrednio przy wszystkim albo czy sprawdzaja czego sie nauczylam??
Mandarinios
jolkka TY wiesz co mówisz chcąc mieć cesarkę!!!! Ja też miałam cc, może skraca oczekiwanie na dziecko w trakcie porodu naturalnego ale za to przedłuża cierpienie po porodzie i to na dużo dłużej niż po fizjologicznym :/ Jeśli możesz to rodź normalnie będę trzymała kciuki!!! :) Poza tym jeśli się boisz bólu itp pomyśl, że może się okazać, że jesteś na ten ból (który ma różne natężenie w zależności od człowieka) wyjątkowo odporna a jeśli będzie coś bolało mocniej niż możesz to znieść są znieczulenia, środki przeciwbólowe itp!!! Dasz radę Kochana naprawdę!!!! :)
Mandarinios
o nic nie wypytują, nie masz ądnych egzaminów i sprawdzianów. Poza tym zawsze możesz zrezygnować ale ja uważam, że warto!!! Następnym razem też pójdę ale znajdę szkołe rodzenia również z ćwiczeniami bo teraz miałam jedynie wykłady :):)
jolkka
heh dziekuje Wam... troszke sie boje jestm mloda niedoswiadczona poprostu Wy sie lepiej znacie na tych tematch juz:) chcialabym bym juz na Waszym miesjscu miec to wszystko za soba i tez doradzac innym ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.