Menu

co stopniowo podawać :)

hej . mój synek 1 marca skaczy 4 miesiące . I o to pytanie co powinnam mu stopniowo podawać do jedzenia ? bo tak cały czas daje mu tylko mleko ? Czy to jest za szybko jeszcze?

jagoda20
 359  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko

Odpowiedzi

Basia1980
poczekaj do kwietnia, posiłki wprowadza się po 4 miesiącu
jagoda30
@Basiu ale on 1 marca już skończy 4 miesiące,w kwietniu będzie pięć,najlepsze są książeczki z bobowity i w necie znajdziesz wszystko,na pókach w sklepie też na każdym słoiczku j jest napisane.Ja zaczynałam od samej marchewki i jabłuszka.Po łyżeczce,dwóch.
syla
po 4 mc się podaje jak bedzie 5 ,no właśnie jagoda w kwietniu będzie 5 i wtedy się podaje nawet na słoiczku napisane po 4 mc
jagoda30
czyli po skończeniu czwartego miesiąca, a nie po skończeniu pięciu.
Anciacia
jakby na słoiczku pisało od 5 miesiąca nie było by wątpliwości(aniol)
justyna01
Najlepiej zacząć od warzyw. Delikatna marchewka, jarzynowa, ziemniaczki ze szpinakiem. Możesz też podawać deserki, jabłko, jabłko z bananem. Tylko najlepiej zacząć od jednego dania i podawać go przez pare dni po kilka łyżeczek. Poźniej kolejne danie. Tak stopniowo.
Jeśli masz jakies pytania co do żywienia możesz napisać do pani dietetyk z bobovity. Adres e-mail znajdziesz na stronie bobovita.pl. Ja często korzystam z tej strony.
justyna01
Aha, i ja zaczęłam mojej córci podawać marchewke pare dni przed ukończeniem 4 miesiąca. I nie zaszkodziło jej a nawet zajadała z wielkim apetytem.(grins)
jagoda30
I dodawaj do posiłków troszkę oliwy z oliwek,potem masła,dziecko potrzebuje tłuszczów do prawidłowego wchłanania witamin i przemiany materii
jagoda20
dziękuję za rady moje koleżanki dawają już w takim wieku jak jest mały danonki ? nie jest za wczesnie
hiVision
Danonki to sam cukier, lepiej jakiś zwykły serek homo.. nie jest za wcześnie ale lepiej zacząć od marchewki.
jagoda20
dzieki bardzo :P
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.