Menu

Co to jest tolerancja i gdzie są jej granice?

Kochane Mamy, tak wiele mówi się współcześnie o tolerancji i tak często zarzuca się Polakom, że są zbyt konserwatywni i nietolerancyjni. Jakie są Wasze granice tolerancji? Co tolerujecie, a co nie? Czy "tolerować" oznacza przymykać oko na wszystko? W jakich kwestiach Polacy powinni być bardziej tolerancyjni, a gdzie należałoby się sprzeciwić? Porozmawiajmy trochę o tolerancji.

Ania
 941  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

tolerancja społeczeństwo

Odpowiedzi

amalka
Myślę, że tolerancja ogólnie (nie w odniesieniu do konkretnej kwestii) to temat rzeka i nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy Polacy są tolerancyjni. Wszystko zależy o środowiska w jakim zapytamy o daną sferę życia. W przypadku niektórych zagadnień tolerancja wzrasta wraz z wykształceniem, innych natomiast wręcz przeciwnie. Nie bez znaczenia są również zasady i modele zachowań wyniesione z domu.

Nie rozumiem zasad postępowania, sposobu zachowania, pomysłu na siebie... wielu osób. Jednak żyję swoim życiem i po prostu dopuszczam do świadomości fakt, iż na wiele aspektów wpływu nie mam i miała nie będę a nawet nie powinnam mieć. Staram się być tolerancyjna. Dla mnie tolerancja to po prostu akceptacja lub przynajmniej próba zrozumienia. Nie- nie bezkrytyczna. Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby tolerancyjnej w 100% Jak mawia mój mąż: "jedni lubią gruszki a inni gdy im śmierdzą skarpetki" :) Coś w tym jest...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.