Menu

Co to sie dzieje?

Moja córka poszła do przedszkola, a tam Jessica, Nicoletta, Loren, Vanessa, Joshua i takie tam inne dziwne imiona - co to się dzieje? Tyle mamy pięknych polskich imion! A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Bo mi osobiście wcale się to nie podoba. Zreszta czytałam ostatno, że rodzice o niskim poczuciu własnej wartości i niezaspokojonych ambicjach często właśnie wybieraja "dziwne" imiona.

Matina
 1057  28

Znajdź pytania na ten sam temat:

imię dla dziecka

Odpowiedzi

domka
Wiesz co, też wole nasze Polskie ;) A Nicola to jest dopiero masakra ;)
zosian
mnie tez się wogóle takie imiona nie podobają!nie rozumiem dlaczego niektorzy rodzice tak dzieci nazywaja!jednak jestem za polskimi imionami!(kwiatek) no i dlatego mamy Anię(cukierek)
ma 1,5roczku i ślicznie od kilku miesięcy potrafi powiedzieć jak się nazywa!nie wiem czy z Nicoletta poszłoby tak łatwo(smiech)
artisylvi
Wydaje mi się, że jest to naturalnym naspępstwem globalizacji.
Matina
U nas jest Joshua Marchewka - jak Boga kocham!(smiech)
Magdzik
(wow) Alan, Brajan... Też mi się nie podobają. I jak to w ogóle pisać? Brajan po polskiemu, czy Brian z amerykańska?(krejzolka(smiech)(smiech)
Matina
No własnie atenko - porażka! Nie wiem do czego Ci ludzie zmierzają?
artisylvi
Z resztą dużo tez zależy od czasów, mody itd. Kiedyś był Mieszko, Genowefa, czy Bożydar... Teraz Vanessa, Victoria, i Joshua:) Ale przecież też są Anie, Ewy i Kasie.
Matina
No ja widziałam na liście dzieciaczków Dżesika (smutna)
Magdzik
(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Matina
A zapytała bo tak chciałam sprawdzić czy ja już całkiem staromodna jakaś jestem czy co? (grins)
Pateras
...no cóż, jeśli jest to małżeństwo mieszane to nic złego w tym nie widzę, ale jeśli nie, to zgadzam się z ostatnim zdaniem założycielki tematu. Pozdrawiam.(kwiatek)
xkasiulax
Amnie się absolutnie nie podobają Polskie staropolskie imiona w zyciu nie dałabym dziecku córce Zosia Krysia itd ...........(nigdy)(nigdy)(nigdy)(nigdy)(nigdy) noł,noł,noł (grins)
Matina
Tylko tu nie chodzi o Zosie czy Krysie tylko o imiona głównie "zachodnie".
xkasiulax
A co tam ja podążam za modą.......Choć podobnież wracaj,ą starodawne Polskie imiona, to nie dałabym nigdyyyyy (nigdy)
daryjka87poznan
Ja nie widze nic w tym złego, kazdy daje tak na imie jak mu sie podoba. Moja corka ma hiszpanskie imie ktore po polsku oznacza Agnieszka. Po drugie Vanessa to bardzo ładne imie(grins)
xkasiulax
Dziękuję Dario (prezent)(prezent)
xkasiulax
yes of course (kciuki)
Matina
Zauważyłam Geodonna (grins) każdy daje takie imię jak mu sie podoba, ja wyraziłam tylko swoje zdanie i chciałam poznać Wasze.
xkasiulax
Moja ma imę bardzo pasujące do nazwiska nazwisko ma Taty (grins)(grins) ..Gdy by jednak miała moje na pewno nie dałabym jej imienia Vanessa moje nazwisko jest bardzo popularne i baaardzo zwyczajne'''
Matina
Dadzia a co ma polityka do imion? Co ma piernik do wiatraka? I własnie tak w Polsce mieszkamy!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.