Menu

Co Twoje dziecko najchętniej zjada na śniadanie?

Specjaliści w dziedzinie żywienia jednogłośnie twierdzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, z którego nie powinno się rezygnować. Czasem jednak, zwłaszcza w przypadku małych smakoszy, trudno jest znaleźć sposób na uatrakcyjnienie i zachęcenie do tego posiłku. A jak Ty starasz się uatrakcyjnić śniadanie Twojego dziecka? Co Twoje dziecko zjada najchętniej w ramach porannego posiłku?

NetMamaTeam Team
 445  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie śniadanie

Odpowiedzi

kama86
Bagietke lub chleb z maslem serem zoltym i szynka, ser bisly ,topiony lub platki z mlekiem,jajecznica,jogurt owocowy lub naturalny do tego kakao lub herbatka
oli28
Moja jest na tyle mała,że co jej podam to zje:)A że wcina wszystko to nie mam z tym problemu,ale najchętniej na śniadanie je owsiankę,jogurt z jakimś owocem
izkalepszy
Najchętniej to by jadła pieczywo z nutellą...ale jajecznicą, płatkami i twarogiem też nie pogardzi, obowiązkowo jakiś owoc uwielbia wszystkie moja owocówka.
mamaGosia
Jesteśmy na etapie płatków z mlekiem, a w przedszkolu różnie. W weekend jemy tosty, jajecznicę, kanapki, jogurt itp.
amalka
Moje dziecię nie jada jajek- pod żadną postacią, ryb- pod żadną postacią, twarogu- ni na słodko, ni na ostro, sera żółtego- wyjątek tost lub pizza, wędlin- ŻADNYCH, sera topionego, pasztetu... Nie lubi mleka a kawy zbożowej to już w ogóle nie tknie... Niewiele zatem pozostaje śniadaniowych kombinacji... W przedszkolu (gdy podają dzieciom coś z powyższych) zjada pieczywo z masłem, miast mleka/ kawy dostaje herbatę. W domu natomiast prym wiedzie chleb (najlepiej orkiszowy, z dynią, soją lub słonecznikiem) z kremem czekoladowym i do tego kakao, chleb z miodem i kakao, chleb z dżemem i kakao, tosty i herbata/ ciepła woda z sokiem/ ciepły kompot, muesli zjadane z miseczki i jogurt/ koktajl, racuchy z kefirem/ maślanką/ zsiadłym mlekiem i... to by było na tyle (pout) Na drugie śniadanie jest góra owoców, jogurt, koktajl lub baton muesli (robię sama)

Ciężkie życie z takim niejadkiem...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.